Prvotné predstavenie futuristického elektrického pick-upu Tesla Cybertruck prebehlo ešte koncom roka 2019, no inžinieri až doteraz pracovali na finálnej podobe produkčnej verzie, ktorá by mohla prísť na trh už tento rok. Ako píše Teslarati, inžinierske práce na Cybertrucku sú hotové, potvrdil to samotný Elon Musk.

Na výročnom stretnutí investorov za štvrtý kvartál 2020 Musk potvrdil, že práce na Cybertrucku sú na konci. Všetky dizajnové a inžinierske prvky už nadobudli finálnu podobu, a tak sa automobilka môže pustiť do príprav na spustenie sériovej výroby.

Tesla

Aj keď po technologickej a technickej stránke ešte k drobným zmenám môže dôjsť, dizajn je definitívny a meniť sa nebude voči tomu, ktorý vidíme od začiatku oficiálneho predstavenia, píše Business Insider. Tesla tak čoskoro začne s objednávkami vybavenia potrebného na výrobu Cybertrucku.

Najväčší lis v automobilovej výrobe

Ako ďalej uvádza Teslarati, pri výrobe Cybertrucku nebudú použité 6 000-tonové lisy, ktoré sa používajú pri výrobe Modelu Y. Na výrobu karosérie Cybertrucku použijú väčší, až 8 000-tonový lis Giga Press, ktorý sa tak stane najväčším strojom takéhoto typu používaným pri výrobe áut.

Výroba Cybertrucku prebehne v továrni v Texase, ktorá je aktuálne ešte stále vo výstavbe. Ak všetko pôjde podľa plánov, prvé kusy by mohli z výrobnej linky zísť už tento rok, no samotná výroba bude ešte obmedzená. Naplno sa má rozbehnúť až v priebehu budúceho roka.

Neviditeľné kľučky ako zo sci-fi

Už samotné tvary Cybertrucku vyzerajú, akoby vozidlo pochádzalo z nejakého sci-fi filmu. Jedným z futuristických dizajnových prvkov budú aj kľučky, ktoré sú zapustené priamo do dverí a so zvyškom karosérie sú úplne zarovnané.

V praxi by to mohlo vyzerať tak, že sa kľučky zapustia do samotnej karosérie ako v priloženom videu. V zasunutom stave by boli prakticky neviditeľné a autu by to rozhodne pridalo na jeho netradičnom charaktere.

Ďalšie články: 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP