Od predstavenia elektrického pick-upu Cybertruck od Tesly prešiel už nejaký piatok, no spoločnosť zaznamenala už viac než pol milióna rezervácii. Elon Musk najnovšie odhalil aj zmeny, ktoré produkčná verzia Cybertrucku dostane, informoval portál Electrek.

Dynamické odpruženie a zmenšenie vozidla

Elon Musk je už dlhšiu dobu známy svojim nekonvenčným odhaľovaním nových informácií prostredníctvom Twitteru, a inak tomu nie je ani teraz. Po tom, čo ho jeden z fanúšikov jednoducho požiadal o novinky ohľadom pripravovaného Cybertrucku mu CEO Tesly na sociálnej sieti odpovedal hneď dvoma balíkmi informácií o zmenách, ktoré elektrický pick-up čakajú.

Prvou z nich má byť nové dynamické vzduchové odpruženie vozidla, ktoré bude určené výlučne pre Cybertruck, pričom nejde o technológiu, ktorú nájdeme v modeloch S a X, píše CNET. Nové odpruženie pomôže Cybertrucku v teréne a Musk vyhlásil, že súprava si musí hravo poradiť aj na slávnom offoadovom preteku Baja 1000 v Mexiku.

Najväčšou zmenou oproti prototypu predstavenému v novembri si však podľa Muska prešiel zatiaľ dizajn pick-upu. CEO Tesly sa vyjadril, že produkčný model bude približne o 3 % menší a zníži sa tiež výška okenného rámu, čo by mohlo spraviť Cybertrucku o niečo elegantnejší. Musk doplnil, že budúci týždeň plánuje spolu s technickým tímom posudzovať celkový systém vozidla a o produkčnej verzii by sme sa tak mohli dozvedieť ďalšie podrobnosti.

Prečítaj si tiež
Teslu Cybertruck sa zrejme bude dať kúpiť aj v inej farbe. Elon Musk prezradil šikovné riešenie

Výroba elektrického pick-upu je zatiaľ plánovaná na koniec roka 2021 a dočkať by sme sa mali aj lacnejšej verzie s nižším dojazdom, ktorá príde o niečo neskôr. Automobilka však stále zápasí s výberom továrne na výrobu vozidla, pričom Musk nedávno uviedol, že spoločnosť plánuje postaviť fabriku Gigafactory pre Cybertruck v centrálnej časti USA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom