Zatiaľ čo výstavba továrne na výrobu elektrického pickupu Cybertruck ide podľa plánov, spoločnosť stojaca za zmenšenými modelmi tohto futuristického vozidla s výrobou nestíha. Zmenšený model od Hot Wheels príde zákazníkom s takmer polročným oneskorením, informoval portál Teslarati.

Čakať na nové auto niekoľko mesiacov je celkom bežná vec. Ak si ho dá zákazník nakonfigurovať na mieru alebo sa jedná o novinku schádzajúcu z výrobných liniek, čakacie doby sa môžu pokojne natiahnuť až na pol roka.

Čakať takto dlho na hračku, respektíve zmenšený model auta, už ale zaužívanou praktikou nie je. Práve to sa aktuálne deje v spoločnosti Hot Wheels, ktorá vyrába zmenšené modely vozidiel a priniesť má aj model futuristického Cybertrucku v mierkach 1:10 a 1:64.

Hot Wheels

Množstvo záujemcov si oba modely už stihlo predobjednať, pričom Hot Wheels hlásilo predpokladaný dátum doručenia na december 2020. Niektorí záujemcovia si zrejme model Cybertrucku vybrali ako vianočný darček, no v týchto dňoch dorazila do ich mailových schránok nepríjemná informácia.

V mailoch, ktorých prepisy sa objavili aj na Reddite sa píše, že spoločnosť postihli výrobné problémy spojené s pandémiou koronavírusu. Pri modeli v mierke 1:10, ktorý má byť navyše aj diaľkovo ovládaný, spoločnosť musí zmeniť technické parametre batérie, kvôli čomu sa dodanie zdrží ešte o niekoľko mesiacov.

Podľa emailu, diaľkovo ovládané modely by mali byť dostupné v máji 2021, čo je takmer o pol roka neskôr, ako pôvodne spoločnosť stanovila. Ako pozitívum môžu záujemcovia brať aspoň to, že diaľkovo ovládaný model bude vybavený rovnakým typom batérie, ako Model 3, vyrábaný v Číne.

Ako upozornil portál The Verge, záujemcovia budú mať skutočne autentický „Tesla“ zážitok pri kúpe hračky, ktorý je spojený nielen s rovnakými technológiami ako v skutočnej Tesle, ale aj s oneskorením dodania, ktoré je žiaľ pre automobilku zo Silicon Valley typické.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP