Tesla Cybertruck okamžite po predstavení rozdelila fanúšikov áut na dva tábory. Jeden futuristický dizajn odsudzoval, druhý ním bol naoapak nadšený. Ako upozornil portál Insideevs, dizajnér zo San Francisca vytvoril nádherný koncept Cybetrucku, ktorý je upravený na jazdu po Mesiaci.

Na pustom povrchu Mesiaca by sa zrejme nádherne vynímala aj štandardná verzia Tesly Cybertruck, no koncept, ktorý má na svedomí dizajnér s instagramovým profilom Charlie Automotive, vyzerá ešte šialenejšie.

Jeho predstava, ako by mal vyzerať elektrický pick-up z dielne Tesly upravený pre extrémne podmienky na Mesiaci, je jasná. Ako prvé padnú do očí špeciálne kolesá, z ktorých je celkovo šesť a svojim vzhľadom určite nepripomínajú nič štandardné.

Miesto klasickej pneumatiky sa na kolese totiž nachádzajú akési „valce“, ktoré sú modulárne, takže v prípade poruchy niektorého z nich sa dá poškodený kus samostatne vymeniť. Okrem praktickosti v podobe rýchlej a jednoduchej výmeny majú kolesá tiež pomôcť lepšie tlmiť prípadné nárazy.

Vpredu a na streche upraveného Cybertrucku sa nachádzajú podlhovasté prídavné svetlá a na mieste korby vidieť obrovský satelit, ktorý slúži na komunikáciu so Zemou. Celkový dizajn dotvárajú malé nálepky vesmírnych spoločností NASA a SpaceX a samozrejme aj americkej vlajky.

Už v minulosti sme priniesli článok, v ktorom sme ukázali tie najlepšie koncepty úprav futuristického Cybertrucku, no tento od dizajnéra Charlie Automotive patrí k tým najkrajším a najodvážnejším a aj napriek tomu pôsobí relatívne uveriteľne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom