Sony plánuje v blízkej dobe spomaliť rýchlosť sťahovania hier a aktualizácii na konzolách PlayStation v Európe. Dôvodom je celkové preťaženie siete, ktoré spôsobila pandémia koronavírusu, informuje The Verge.

Zmena neovplyvní multiplayer

Japonský gigant Sony, ktorý len nedávno oficiálne predstavil vlastnosti pripravovaného PlayStation 5, teraz plánuje spomaliť rýchlosť sťahovania hier a aktualizácií na svoje herné konzoly v Európe.

Podľa vyjadrenia spoločnosti je cieľom tohto opatrenia udržanie celkovej stability siete, ktorá dostáva v aktuálnej situácii na starom kontinente poriadne zabrať. Dôvodom je obmedzený pohyb, prerušené výrobné i predajné prevádzkami a pobyt ľudí v domácom prostredí, kvôli ktorému rapídne narástla spotreba dát.

Prečítaj si tiež
Detailné porovnanie PlayStation 5 a Xbox Series X. Ktorá konzola má navrch?

Sony však tvrdí, že táto zmena nijako významne neovplyvní multiplayer, a hráči si počas tohto obdobia budú môcť všimnúť iba trochu pomalšie alebo oneskorené sťahovanie hier. Firma je podľa všetkého v kontakte s európskymi poskytovateľmi internetových služieb, s ktorými na riadení prenosu sťahovaných dát spolupracuje.

Nejde však o prvý prípad spomaľovania prenosu, pričom už počas minulého týždňa zaviedli po výzve zo strany Európskej únie podobné opatrenia aj streamovací giganti ako Netflix, Amazon, Apple, Disney či YouTube, ktorí priamo začali alebo sa zaviazali obmedziť kvalitu obsahu s cieľom znížiť preťaženie internetovej siete v Európe.

Ďalšie články o koronavíruse:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom