Deti a študenti predstavujú pomerne silnú skupinu zákazníkov, ktorá je zaujímavá aj pre mobilných operátorov. Tí sa snažia vytvárať výhodné ponuky za študentské ceny. Je veľmi pravdepodobné, že väčšina detí a študentov využíva hlavne predplatené karty alebo takzvané kredity. Tie sú v dnešnej dobe veľmi dôležitou súčasťou služieb, ktoré majú operátori v ponuke pre svojich zákazníkov.

Najväčšia výhoda spočíva v tom, že zákazník nie je zmluvne viazaný a platí len za to, čo reálne minie. Doba sa však mení, a preto nie je žiadnym prekvapením, že sa nájde množstvo študentov, ktorí vymenili kredity za paušály.

Posledná aktualizácia 11.5.2020: Článok sme aktualizovali o nové ponuky operátorov.

Orange vylepšil študentský paušál o nový balík

Ak si študent, tak Orange ti ponúka takzvaný ISIC Paušál. Tento balík je pre tých, ktorí vlastnia kartu ISIC, ITIC alebo EURO<26. Za 9 € mesačne získaš kredit na volania a SMS vo výške 10 €, no taktiež budeš môcť neobmedzene volať až na 5 čísiel v sieti Orange.

Po prečerpaní kreditu ťa volania vyjdú na 0,10 €/min. Predplatených máš aj 50 SMS/MMS správ, no po ich prečerpaní ťa každá vyjde na 0,06 €. Ak sa ti stane, že svoj kredit nespotrebuješ, tak sa ti jednoducho prenesie do ďalšieho mesiaca.

Čo sa internetu týka, tak v balíku nájdeš 2 GB dát, no pri nákupe cez e-shop dostaneš ďalšie 10 GB ako bonus, ak ku paušálu zoberieš aj nejaké zariadenie. Po prečerpaní si môžeš svoj balík dát navýšiť o ďalšie 1 GB za 1 €. Navyše, súčasťou paušálu je aj Nonstop balík Čet, s ktorým môžeš využívať sociálne siete a komunikovať s priateľmi aj bez spotreby predplatených dát. Tento balík získavajú existujúci zákazníci automaticky.

Ak by si sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodol vybrať niektorý z paušálov Go, tak po predložení študentského preukazu dostaneš 5 € zľavu z mesačného poplatku. Tá sa vzťahuje na paušály od 15 €.

Telekom prekopal ponuku paušálov, myslel aj na lacné služby

Telekom prednedávnom predstavil svoje nové portfólio paušálov, v ktorých sa nachádzajú aj lákavé ponuky pre študentov. Najlacnejšie možnosti z rodiny T paušálov tak môžu byť ďalšou skvelou voľbou pre študenta, ktorý nechce mesačne platiť za paušál množstvo peňazí. Síce nejde o ponuky určené priamo študujúcim zákazníkom, v základných paušáloch sa ale nachádza hneď viacero dostupných ponúk.

Po novom má Telekom najlacnejší paušál T Základ 11. V tomto balíku zákazník dostane 500 MB mesačne s možnosťou navýšenia na 1 GB v prípade využívania ďalších služieb v skupine Magenta 1, spolu so 100 predplatenými minútami a SMS správami za 0,07 €. O 3 € drahšou alternatívou môže byť paušál Základ 14, v ktorom zákazník dostane o 50 predplatených minút pre volania naviac a aj 150 predplatených SMS správ.

Nenechaj si ujsť
Porovnali sme neobmedzené paušály operátorov (objem dát, ceny, služby + benefity)

Telekom ti ponúka aj množstvo balíkov, s ktorými si svoj paušál môžeš vylepšiť. Dátové balíčky v poslednom čase navyše zlacneli, a tak môžu byť atraktívnejšie práve pre študentov. Viac sa o lacnejších dátových balíkoch dozvieš v samostatnom článku.

O2 má najlacnejší paušál bez predplatených dát

Mobilný operátor O2, podobne ako Telekom, nemá v ponuke paušál, ktorý by mal zvýhodňovať študentov. Najlacnejší Biely O2 SMART Paušál však stojí 15 € a ponúka neobmedzené volania a SMS/MMS správy.

K nemu sa však neviažu žiadne predplatené dáta , no zákazník si ich môže dokúpiť v objeme 1 GB za 3 €. Vo výsledku by sa tak cena vyšplhala už na 18 € a ide o azda najdrahšiu ponuku pre nenáročných zákazníkov, alebo práve študentov.

Na rozdiel od drahších paušálov, O2 pri Bielom paušále neponúka ani dáta pre vybrané aplikácie, ktoré by mohol používateľ využívať bez míňania doplnkového dátového balíka.

4ka ponúka paušál bez viazanosti so slušnou porciou dát

Slovenský operátor 4ka taktiež neposkytuje žiadne študentské paušály. Vhodnou voľbou však môže byť paušál SLOBODA 100 +, ktorý obsahuje 100 voľných minút, SMS a 1 GB dát. K tomu dostáva zákazník aj balík Dáta Navyše s objemom 10 GB a celkovo tak získa 11 GB dát, z ktorých je 3,38 GB využiteľných aj v EÚ.

Zobraziť celú galériu (0)
4ka je zatiaľ najmladší slovenský operátor, 4ka

Výhoda pri tomto paušále je to, že je bez viazanosti, a tak v prípade nespokojnosti vieš kedykoľvek prejsť k inému operátorovi alebo si balík jednoducho zmeniť za iný. Paušál SLOBODA 100 + stojí aktuálne o 2 € viac ako v minulom roku. Zákazník zaň však zaplatí len 10 € mesačne.

Vhodnou voľbou môžu byť aj predplatené karty

Operátori, ale aj FunFón patriaci pod Orange, Juro patriaci pod Telekom, či Tesco Mobile ponúkajú svojim zákazníkom zaujímavé alternatívy k paušálom, ktoré môžu zaujať nejedného študenta, pre ktorého je dôležitá hlavne cena.

Z porovnania môžeme skonštatovať, že jediným operátorom, ktorý má vo svojej ponuke paušál určený priamo pre študentov, je Orange. Za 9 € mesačne študent získa slušnú porciu dát, volania v rámci Orange na 5 čísiel zdarma a ako bonus Nonstop balík Čet. Vhodnou voľbou môže byť aj Paušál SLOBODA 100 + od 4ky, ktorý stojí 10 € a je bez viazanosti.

Zobraziť celú galériu (0)
Pixabay (úprava redakcie)

Telekom má paušály v porovnateľnej cenovej kategórii. Najdrahšiu ponuku má však O2, ktoré vo svojom najlacnejšom paušále ponúka len základné služby bez predplatených dát.

S dátovým balíkom, ktorý si môže zákazník dodatočne dokúpiť, je ponuka menej výhodná ako u konkurencie. Našťastie je výber u operátorov pestrý, čo znamená, že nájsť vhodný paušál nebude pre nikoho predstavovať žiadny problém.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom