Telekom v priebehu minulého týždňa oficiálne predstavil nové portfólio T paušálov pre bežných zákazníkov a biznis klientov, ktoré ponúkajú množstvo nových ponúk pre každého. Okrem príchodu nových paušálov Telekom zlacnil dátové balíčky. Vieme, ako sa darilo novému portfóliu po prvom dni od spustenia predaja.

Včera o polnoci oficiálne odštartoval predaj nových paušálov Telekomu, ktorý v nich priniesol nekonečné dáta pre všetkých a ešte omnoho viac. Na svoje si prídu aj tí najnáročnejší, ale aj nenároční zákazníci, ktorí si vystačia s paušálmi za pár eur.

Okrem toho myslel operátor aj na biznis klientov, ktorým predstavil trojicu nových T Biznis paušálov a službu T Master, ktorú sme na Slovensku ešte nevideli. Bližšie sme sa novým T paušálom venovali v tomto článku a detaily o paušáloch pre biznis zákazníkov nájdeš v tomto samostatnom článku.

Telekom zlacnil dátové balíčky. Niektoré aj o 50 %

V čase spustenia nového portfólia však operátor zlacnil aj ponuku dátových balíčkov, ktorých ceny klesli aj o niekoľko eur. Výhodnejšie ceny však platia aj pre klientov, ktorí využívajú staršie paušály. Predošlá trojica 100 MB, 500 MB a 1 000 MB balíkov bola zrušená a dostupný bude len jeden 1 GB balík. Cena tohto balíka Denné dáta navyše klesla z pôvodných 3 € za 1 GB o polovicu na 1,50 €.

Telekom

Neobmedzené Denné dáta potom zlacneli na 3 €. Zákazníci v skupine Magenta 1 si ho môžu kúpiť ešte výhodnejšie len za 2 €. Za rovnakú sumu 3 € si teraz zákazníci môžu predplatiť aj 1 GB dát na celý mesiac v balíku Dáta 1 GB. Navýšenie dát pre blízkych o 1 GB je potom dostupné rovnako za 3 € a 100 MB môžu zákazníci z toho balíka venovať iným používateľom aj s Easy kartou.

„Štart nového portfólia sme využili ako príležitosť pre prekopanie, zjednodušenie a najmä zlacnenie viacerých dátových balíčkov.

Avšak nové ceny sú určené pre všetky paušály, nielen pre novú rodinu T paušálov, ale aj staršie rodiny ÁNO či Happy,“ informoval FonTech.sk hovorca Telekomu, Michal Korec.

Telekom sa rozhodol znížiť ceny, aby umožnil zákazníkom využiť toľko dát koľko potrebujú vo svojom paušále, no pokiaľ by bol predplatený dátový balík pre niektorých z nich malý a chceli prejsť na vyšší paušál, môžu využiť práve doplnkové dátové balíčky na dočasné dátovanie.

Zmena cien je pritom trvalá. Zákazníci majú možnosť aktivovať si tieto balíky priamo v aplikácii operátora alebo prostredníctvom SMS správy.

Nekonečné dáta si zákazníci obľúbili. Majú ich aj v máji

Spoločnosť navyše aj v tomto mesiaci poskytuje možnosť využiť balík Nekonečné dáta, v ktorom poskytuje na mesiac zadarmo 1 000 GB dát už od marca. Tentokrát však majú zákazníci obmedzený čas na aktiváciu. Viac sa dozvieš v samostatnom článku.

Práve túto akciu si obľúbilo množstvo zákazníkov operátora, avšak len zopár z nich dokázalo minúť celý 1 TB dát za mesiac. Telekom sa pri prezentácii nových T paušálov podelil aj o ďalšie zaujímavé detaily, ktoré sme spísali v tomto článku.

Ako si zákazníci obľúbili nové portfólio Telekomu?

Už po prvom dni od spustenia predaja operátor eviduje stovky zákazníkov, ktorí si niektorý z nových paušálov aktivovali. Mnohí klienti pritom netrpezlivo čakali na spustenie ponuky a nový paušál si vyberali aj krátko po polnoci.

„Prvé indikácie sú veľmi pozitívne, máme stovky nových zákazníkov v novej rodine T paušálov, pričom už v prvých minútach po polnoci využili prvé desiatky zákazníkov zmenu paušálov priamo v Telekom aplikácii.

Tým, že si T paušály môžu brať nielen noví či predĺžujúci zákazníci, ale aj existujúci priamo počas viazanosti očakávame pomerne rýchly nástup do nových ponúk,“ dodal vo vyjadrení pre FonTech.sk Michal Korec.

Počet klientov, ktorí sa rozhodnú prejsť na niektorý z nových T paušálov, bude postupne samozrejme pribúdať. Podľa našich informácií však operátor zatiaľ neplánuje po spustení novej ponuky a zlacnení dátových balíčkov ďalšie zmeny v ich cenách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom