Predstavením výročného iPhonu X pritiahol Apple veľkú pozornosť svojich fanúšikov, ale aj celej technologickej spoločnosti. Funkcia rozpoznávania tváre však pre čo najväčšiu presnosť vyžadovala mnoho hardvéru, ktorý sa spoločnosť rozhodla ukryť do výrezu v displeji. 

Výročný iPhone X sa konečne po niekoľkých týždňoch od predstavenia dostal aj na náš trh, no skladové zásoby má Apple značne obmedzené. Po premiére fanúšikovia, ale aj odborníci vyjadrili svoj negatívny postoj nielen voči vysokej cenovke, ale aj nevkusnému výrezu v displeji. Ten je prekážkou najmä pri pohľade na obrazovku. Trápi aj vývojárov aplikácií, no skrýva v sebe jedinečnú funkciu Face ID.

Notcho nechá zmiznúť výrez iPhonu X

Komu by však tento čierny priestor na vrchu zobrazovacieho panela prekážal, má možnosť ho vizuálne zamaskovať s pomocou aplikácie Notcho. Táto aplikácia na iOS obsahuje pozadia pre iPhone X. Ich vrchná časť je tvorená čiernym pruhom, ktorý nechá „zmiznúť“ výrez v obrazovke. Používatelia si taktiež môžu vytvárať takéto pozadia. V bezplatnej verzii sa ale v dolnom rohu objavuje vodoznak, ktorý je možné odstrániť kúpou plnej verzie za pár eur.

Nenechaj si ujsť
Video: Samsung naložil Applu a vysmieva sa jeho smartfónom. Prišiel rad aj na iPhone X a výrez

Šikovnejší sa môžu spoľahnúť na Photoshop

Túto cenu však majiteľ, ktorý za iPhone X zaplatil 4-cifernú sumu, pokojne prehliadne. Pre zručnejších používateľov si portál Gadget Hacks pripravil aj stručný návod, ako si takéto pozadie vytvoriť pomocou Photoshopu. Stačí využiť tieto špeciálne šablóny vo formáte PSD a okmažite aj tvoj obľúbený obrázok môže zamaskovať výrez v iPhone X. Nejde o žiadne zložité grafické úkony, a tak si svoje jedinečné pozadia môžu vytvoriť aj používatelia s menšími skúsenosťami vo Photoshope.

Snaha Apple priniesť používateľom prepracovanú technológiu rozpoznávania tváre sa tak kvôli výrezu v displeji stretla s kontroverznými názormi. Niektorým sa táto horná časť obrazovky páči a iní ju zas preklínajú. Ako sa toto riešenie od Apple pozdáva tebe?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú