O vývoji luxusného elektromobilu Lucid Air počúvame už niekoľko rokov a presný dátum jeho uvedenia na trh je však stále neznámy. Spoločnosť však dosiahla významný úspech. V novom teste vozidla totiž ukázala, že elektrický sedan prekoná v dojazde aj Teslu Model S, píše InsideEVs.

Výkon 1000 koní a dojazd vyšší než Model S

Spoločnosť Lucid zverejnila videozáznam pôsobivého testu svojho pripravovaného modelu Lucid Air, v ktorom elektromobil dosiahol magickú hranicu dojazdu na úrovni 400 míľ (644 km), a prekonal tak aj navyššiu verziu Tesly Model S.

Elektrický sedan, ktorý má ponúknuť motor s výkonom až 1 000 koní, má byť po nedávnom presunutí kvôli situácii ohľadom koronavírusu predstavený v auguste tohto roka, informuje Electrek.

Vo februárovom teste sa modelu Lucid Air podarilo zvládnuť cestu medzi San Franciscom a Los Angeles na jedno nabitie, čím pokoril aj Teslu Model S v najvyššej verzii Long Range Plus, ktorá má podľa normy EPA dojazd približne 628 kilometrov. Celý záznam testu si môžeš pozrieť nižšie.

„Lucid Air sme navrhli na koncepte inteligentného dojazdu, čo znamená, že jazdu na veľké vzdialenosti dosiahneme skôr zvýšením účinnosti ako obrovskou batériou.“, napísala spoločnosť. 

Jedným z najinovatívnejších aspektov modelu Lucid Air je batériový systém s napätím 900 V. Po predstavení modelu v roku 2017 uviedla spoločnosť kapacitu batérie na úrovni 130 kWh, avšak šéf automobilky Peter Rawlinson začiatkom tohto roka prezradil, že dojazd 644 km dosiahnu vďaka zvýšeniu efektivity aj s menšou kapacitou.

Čo sa týka ceny, momentálne sa očakáva, že prvá verzia elektrického sedana, ktorú by Lucid mohol nazvať Dream Edition, bude stáť viac než 100 000 dolárov (92 600 €). Či však toho Lucid Air ponúkne naozaj viac než Tesla Model S, zístíme až po jeho reálnom predstavení verejnosti.

Vývojom hnacej súpravy a batériového systému totiž prechádza aj model od Muskovej automobilky, ktorého nová verzia s názvom Plaid by mala prísť ešte tento rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom