Spoločnosť Tesla predstavila aktualizované verzie svojich elektromobilov Model S a X, ktoré nazvala „Long Range Plus“. Okrem väčšieho dojazdu prešli na jednom z nich zmenou aj kolesá, píše Electrek.

Väčší dojazd a nové disky

Napriek tomu, že elektromobily Tesla Model S a X by sa už dali nazvať „staršími“ modelmi výrobcu, automobilka ich stále neprestáva vylepšovať. Najnovšie predstavila ich aktualizované verzie s názvom „Long Range Plus“, ktoré okrem zväčšeného dojazdu priniesli aj lepšie disky kolies.

Tesla Model S Long Range Plus má teraz písaný dojazd na úrovni 628 kilometrov, čo je v porovnaní s doterajším modelom rozdiel o 28 kilometrov. Navyše, nová verzia Modelu S teraz štandardne prichádza s diskami „Tempest“, ktoré by mali zlepšiť aerodynamiku vozidla.

Model X vo verzii Long Range Plus teraz ponúka dojazd 565 kilometrov, čo predstavuje zlepšenie až o 37 kilometrov v porovnaní s doterajším modelom. Nová verzia si síce zanecháva rovnaký výber kolies ako pred aktualizáciou, avšak posun v oblasti dojazdu je pre elektrické SUV skvelou správou.

Podľa vyjadrení Elona Muska boli všetky modely S a X vyrobené v posledných mesiacoch mali v skutočnosti väčší EPA dojazd, než sa uvádza. Odomknutý má byť už čoskoro prostredníctvom bezplatnej aktualizácie softvéru.

Za zmenami stojí podľa Muska množstvo malých hardvérových vylepšení v celom vozidle, ktoré boli zavedené v priebehu niekoľkých mesiacov. Softvér auta si momentálne myslí, že elektromobil je menej efektívny ako v skutočnosti.

Americká automobilka naposledy aktualizovala modely S a X minulý rok v apríli, čo prinieslo až 10 % zväčšenie dosahu.

Tento rok by však mala prísť veľká aktualizácia hnacej súpravy oboch modelov, ktorú Tesla nazýva Plaid, pričom zlepšenia sa dočká aj samotná kapacita batérie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom