Spoločnosť Tesla predstavila aktualizované verzie svojich elektromobilov Model S a X, ktoré nazvala „Long Range Plus“. Okrem väčšieho dojazdu prešli na jednom z nich zmenou aj kolesá, píše Electrek.

Väčší dojazd a nové disky

Napriek tomu, že elektromobily Tesla Model S a X by sa už dali nazvať „staršími“ modelmi výrobcu, automobilka ich stále neprestáva vylepšovať. Najnovšie predstavila ich aktualizované verzie s názvom „Long Range Plus“, ktoré okrem zväčšeného dojazdu priniesli aj lepšie disky kolies.

Tesla Model S Long Range Plus má teraz písaný dojazd na úrovni 628 kilometrov, čo je v porovnaní s doterajším modelom rozdiel o 28 kilometrov. Navyše, nová verzia Modelu S teraz štandardne prichádza s diskami „Tempest“, ktoré by mali zlepšiť aerodynamiku vozidla.

Model X vo verzii Long Range Plus teraz ponúka dojazd 565 kilometrov, čo predstavuje zlepšenie až o 37 kilometrov v porovnaní s doterajším modelom. Nová verzia si síce zanecháva rovnaký výber kolies ako pred aktualizáciou, avšak posun v oblasti dojazdu je pre elektrické SUV skvelou správou.

Podľa vyjadrení Elona Muska boli všetky modely S a X vyrobené v posledných mesiacoch mali v skutočnosti väčší EPA dojazd, než sa uvádza. Odomknutý má byť už čoskoro prostredníctvom bezplatnej aktualizácie softvéru.

Za zmenami stojí podľa Muska množstvo malých hardvérových vylepšení v celom vozidle, ktoré boli zavedené v priebehu niekoľkých mesiacov. Softvér auta si momentálne myslí, že elektromobil je menej efektívny ako v skutočnosti.

Americká automobilka naposledy aktualizovala modely S a X minulý rok v apríli, čo prinieslo až 10 % zväčšenie dosahu.

Tento rok by však mala prísť veľká aktualizácia hnacej súpravy oboch modelov, ktorú Tesla nazýva Plaid, pričom zlepšenia sa dočká aj samotná kapacita batérie.

Elektromobilita