Je tomu už nejaký ten rok, čo boli smartfóny skutočne kompaktnými a dali sa pohodlne ovládať v jedenej ruke. Časom sa ich displeje zväčšovali spolu s konštrukciou, kým sme sa nedostali k modelom, ktoré boli kedysi prezývané ako „phablety“. Apple priniesol tento rok do iPhonu Xs Max najväčší displej vo svojej histórii, čoho sa chytil Samsung, aby budúci rok ukázal ešte väčší Galaxy Note 10.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Medzi prvými veľkými smartfónmi sme videli prvý Galaxy Note od Samsungu, ktorý stanovil nový štandard vo veľkosti displejov týchto zariadení. Najmladšie pokolenie tejto línie výrobca ukázal v auguste tohto roka a vložil doň aj ešte väčšiu obrazovku. Nový Galaxy Note 9 dostal do vienka 6,44″ panel, ktorého uhlopriečku Samsung oficiálne zaokrúhľuje na 6,4″. Konkurenčný Apple naopak prikrášlil 6,46″ displej iPhonu Xs Max na 6,5″.

Budúcnosť sa ponesie v znamení ešte väčších uhlopriečok

Tu sa však zväčšovanie obrazoviek ani zďaleka nekončí a už v budúcom roku sa dočkáme nové modelu z radu Galaxy Note, ktorého uhlopriečka narastie na úctyhodných 6,7″. Samsung už podľa informácií kórejských médií od interných zdrojov zadal príkaz na výrobu masívneho 6,66″ OLED displeja, ktorý bude zdobiť prednú stenu Galaxy Note 10. Nástupca aktuálnej 9-ky tak bude ešte väčší a dostane displej ako pravý „phablet“.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S10 môže zaznamenať kompletnú zmenu dizajnu a spŕšku noviniek. Na týchto 7 vlastností sa oplatí počkať

Týmto krokom tak chce Samsungu prekonať doteraz najväčší iPhone Xs Max svojou vlajkovou loďou s kódovým označením „DaVinci“. Pomenovanie po jednom z najslávnejších mužov histórie vyvoláva očakávania, podľa ktorých sa v Galaxy Note 10 dočkáme významných inovácií. Jednou z hlavných zmien môže byť zásadné vylepšenie dizajnu, ktorý dostane ešte tenšie rámiky displeja. Z konštrukcie tohto „obra“ by mal podľa všetkého vypadnúť aj 3,5 mm audio jack, vďaka ktorému sa môže telo smartfónu viac zoštíhliť.

Zobraziť celú galériu (1)
XEETECHCARE/YouTube

Kórejský gigant sa zrejme nepodrobí ani trendu výrezu obrazovky, ktorý nebude tŕňom v oku budúcim používateľom Galaxy Note 10-ky. Displej tejto vlajkovej lode by mohol byť dokonca úplne bezrámikový po vzore modelov ako Oppo Find X či Vivo NEX. Vývoj, alebo skôr rast tejto časti hardvéru stále napreduje a budúci rok sa tak môžeme dočkať ešte väčších uhlopriečok.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]