Čochvíľa sa dočkáme premiéry nového vlajkového modelu z dielne Samsungu, ktorý príde už o pár dní. Najväčší rival tejto spoločnosti, Apple, si pre debut tohtoročných smartfónov vyhradil čas v septembri, no už teraz je zrejme známa ich finálna podoba. Nadchádzajúce iPhony pre rok 2018 sa po sérii odhalení opäť prezentujú v podobe makiet na ďalších snímkach, ktoré prezrádzajú ich očakávaný dizajn.

Úniky informácií o pripravovaných smartfónoch mnohých spoločností sú už dlhý čas skvelým spôsobom ako navnadiť potencionálnych zákazníkov. Už niekoľko týždňov pred premiérou nových modelov sa tak dozvedáme z mnohých strán detaily, ktoré odhaľujú výbavu, či dizajn očakávaných noviniek. Fanúšikovia Apple sa tento rok najviac tešia na nové iPhony, ktoré sa už rovnako stihli ukázať ako makety na niekoľkých záberoch vo videu, či fotografiách.

Dizajn, ktorý sa už pravdepodobne nezmení

Známy leakster, Benjamin Geskin, prednedávnom svetu ukázal ďalšie fotografie, na ktorých sú makety novej trojice iPhonov. Tie majú predstavovať ich možný finálny dizajn. Aj tieto snímky tak opäť potvrdzujú to, o čom sa už dlhé mesiace šepkalo. Ďalšej dizajnovej revolúcie sa od Apple nedočkáme. Miesto zavádzania nových trendov využije spoločnosť známe krivky výročného iPhonu X. Na ten sa bude náramne podobať jeho priamy nástupca s 5,8″ OLED displejom. Rovnaké dizajnové línie dostane aj väčší súrodenec so 6,5″ OLED panelom, ktorý zrejme bude známy ako iPhone X Plus.

Nenechaj si ujsť
Apple už nie je číslo 2 medzi výrobcami smartfónov. Za posledné mesiace ho zosadil čínsky konkurent

Nové fotografie odkrývajú aj podobu dostupnejšieho iPhonu 9, ktorý svojim dizajnom zapadne medzi zvyšné dva prémiové modely. Jeho 6,1″ LCD displej však v porovnaní s nimi dostane o čosi hrubšie rámiky. Inak sa podobou prednej steny od nich výrazne líšiť nebude. Najväčšie rozdiely budú badateľné okrem rozmerov aj na zadnej strane. Dvojica drahších kúskov opäť prinesie vertikálne orientovaný duálny fotoaparát. iPhone 9 dostane iba jediný objektív. Po bokoch si však všetky tri pripravované iPhony ponesú klasickú zostavu hardvérových tlačidiel. Chýbať im nebude ani tlačidlo pre zmenu režimu.

Okresaná výbava iPhonu 9 má byť výsledkom redukcie jeho ceny, ktorá bude v porovnaní so zvyšnými dvoma modelmi o pár stoviek nižšia. Ceny očakávaných iPhonov zatiaľ nie sú presne známe. Vzhľadom na svoje úspechy v poslednom štvrťroku bude chcieť Apple zrejme predávať viac drahších modelov. Presnejšie informácie nám však oficiálne prezradí samotná spoločnosť, ktorá svoje nové smartfóny môže predstaviť v rovnakom čase počas septembra ako vlani.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom