Do oficiálnej premiéry tohtoročných iPhonov ostáva ešte pár mesiacov, no aj teraz sa o pripravovaných modeloch dozvedáme v predstihu nové informácie. Podľa všetkého si Apple prichystá trojicu nových smartfónov, pričom sa dva z nich teraz ukázali na videu ako makety. Svojimi rozmermi sa bude táto dvojica iPhonov podobať na iPhone X a iPhone 7 Plus, no vďaka tenkým rámikom prinesú väčšie obrazovky.

Apple podobu nových iPhonov pre tento rok ešte neprezradil. Z doterajších únikov správ si môžeme spraviť dobrú predstavu o tom, ako budú vyzerať a akú výbavu môžu dostať. Podobne ako pred rokom, aj teraz sa začali objavovať prvé makety, ktoré majú reprezentovať dizajnovú stránku týchto noviniek. Odhalenie ich podoby tak môže vopred zákazníkom ujasniť rozhodovanie o tom, ktorý z očakávaných iPhonov by si mohli kúpiť.

iPhone X Plus a iPhone 9 sa v predstihu ukázali ako makety

Portál 9to5Mac teraz zverejnil nové video, v ktorom sú tieto makety iPhonu X Plus a lacnejšieho iPhonu 9 porovnané s iPhonom X a iPhonom 7 Plus. Svojou veľkosťou v podstate tohtoročné modely od nich ďaleko neutekajú, no budú sa vyznačovať väčšími obrazovkami s tenkými rámikmi. Väčší nástupca výročného modelu z minulého roka tak bude skoro rovnako veľký ako iPhone 7 Plus, no na prednej stene ponesie až 6,5″ displej. Lacnejší model Applu, iPhone 9, bude o čosi menší.

Nenechaj si ujsť
Takto by mohol vyzerať lacnejší iPhone tento rok. Dizajnovo pôjde o vydarený smartfón

Okrem nižšej cenovky zhruba o 300 dolárov, prinesie aj o trocha menší, ale stále dostatočne veľký 6,1″ LCD zobrazovací panel. Tento kúsok si ponesie nižšiu cenovku aj vďaka chudobnejšej výbave, ktorou má podľa všetkého za vlajkovými modelmi zaostávať. OLED panel bude vymenený za LCD displej a ubudne aj z fotoaparátov. Na zadnej stene tohto kúsku totiž nájdeme len jediný objektív. Apple sa pri jeho návrhu vzdal aj funkcie 3D Touch a chýbať mu taktiež bude snímač odtlačkov prstov.

Tieto makety odhalené na novom videu sú už dokonca umiestnené aj v ochranných obaloch. To naznačuje, že výrobcovia týchto doplnkov začali s ich výrobou a tá súhlasí s týmto dizajnom makiet. Opäť raz tak už o niekoľko mesiacov skôr vidíme, ako budú vyzerať ešte nepredstavené iPhony pre tento rok. Pravdaže sa do oficiálnej premiéry môže ešte mnoho zmeniť, no dizajnová stránka iPhonu X Plus a iPhonu 9 by sa od podoby makiet už výrazne líšiť nemala.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom