Tento rok sa Apple údajne chystá predstaviť trojicu nových iPhonov, medzi nimi aj očakávaný iPhone 9. Ten by mal byť cenovo najdostupnejším z tejto trojice. Najnovší únik nám ukazuje, čo môžeme od novinky očakávať.

Za najnovším únikom stojí leakster Steve H., známy najmä pod svojím účtom na Twitteri ako @OnLeaks. Ten je už dlhodobo známy svojimi únikmi informácií o chystaných zariadeniach, ktoré často veľmi presne zodpovedajú realite. Ak sú nové teda rendery údajného iPhone 9 pravé, fanúšikovia nahryznutého jabĺčka sa majú na čo tešiť.

Výrez v displeji a edge-to-edge displej

Najnovší iPhone 9 by podľa uniknutých obrázkov, ktoré si môžeš pozrieť v našej galérii a priloženom videu, mal prísť s veľkým 6,1-palcovým edge-to-edge displejom. Od svojho staršieho a drahšieho súrodenca iPhonu X si vypožičia aj známy výrez v displeji. Na prednej strane chýba Touch ID, čo nás vedie k záveru, že iPhone 9 ponúkne taktiež Face ID. Apple sa teda chystá dať Touch ID definitívne zbohom. S chýbajúcim Touch ID a teda aj domovským tlačidlom sa dajú očakávať aj gestá pre pohyb v systéme, ktoré poznáme z iPhonu X.

Klasický fotoaparát s jediným senzorom

Na zadnej strane si môžeme všimnúť aj klasický fotoaparát s jediným senzorom. iPhone 9 tak oproti iPhonu X s duálnym fotoaparátom stratí niekoľko vychytávok ako napríklad portrétový režim či optický zoom bez straty kvality. Rozmery smartfónu budú činiť 150,9mm x 76,5mm x 8,3mm, čo znamená, že bude o niečo väčší ako iPhone X, ktorý má rozmery 143,6mm x 70,9mm x 7,7mm. Ďalej sa očakáva najnovší supervýkonný procesor A12, ktorý vylepší smartfón hlavne po stránke výkonu.

Jeseň bude v podaní Applu zaujímavá

Podľa niektorých fanúšikov budú novinky modelu iPhone 9 vítané, no nájdu sa aj takí, ktorí by radšej zostali pri svojom klasickom iPhone. Tí, ktorí nehľadia na financie si však počkajú na najdrahší model iPhone X a ultrapremiový model iPhone X Plus. Ten by mal dostať ešte väčšiu 6,5-palcovú obrazovku a šušká sa aj o trojitom fotoaparáte, podobne ako v prípade Huaweiu P20 Pro. Každopádne, na oficiálne informácie si ešte musíme počkať a preto je potrebné každý únik brať s rezervou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom