Dlho očakávaná konferencia MWC 2018 je takmer za rohom a mnoho fanúšikov sa už teší na nové modely smartfónov. Ešte deň pred jej oficiálnym zahájením nás však prekvapí kórejský Samsung s nástupcami minuloročných modelov Galaxy S8/S8+. Prémiové Samsungy S-línie uzrú svetlo sveta už o pár dní, no pozornosť zákazníkov najviac upúta väčší Galaxy S9+.

Do predstavenia Samsungu Galaxy S9 a S9+ ostáva presne 6 dní. Doteraz sa ale na verejnosť dostalo mnoho informácií, vďaka ktorým sme získali podrobné predstavy o tom, čo táto nová dvojica smartfónov prinesie. Ďalšie detailné vlastnosti väčšieho Samsungu Galaxy S9+ unikli z dôveryhodného zdroja ani nie týždeň pred premiérou. Vo všeobecnosti je však známe, že kórejský výrobca pri týchto novinkách neurobil žiadne razantné zmeny v dizajne. Dočkať sa tak máme len jemného „faceliftu“ a upravenej podoby zadnej steny oboch modelov. Po výkonovej stránke ale pôjde o poriadne nadupané kúsky.

Hlavá rola pripadla duálnemu fotoaparátu

Najpozitívnejšou správou pre fanúšikov spoločnosti je zmena umiestnenia snímača odtlačkov prstov. Ten v minulom roku zožal vlnu kritiky, no to sa Samsung rozhodol teraz napraviť. Tento biometrický zabezpečovací prvok tak už neposadí vedľa fotoaparátu, ale priamo pod neho. Mnoho fanúšikov však svoju pozornosť upriami práve na väčší model Galaxy S9+. Dôvodom má byť najmä vylepšený fotoaparát, ktorý tentokrát príde už v duálnej zostave s 12 MPx snímačmi. Samozrejmosťou bude pri oboch objektívoch tiež optická stabilizácia obrazu, no jeden z nich dostane variabilnú clonu. Vďaka tejto novinke si používateľ bude môcť vybrať clonu f/1.5 až f/2.4, s ktorou zachytí perfektné zábery počas dňa, ale aj noci.

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot/Youtube/XEETECHCARE

Druhý z dvojice objektívov bude vybavený pevnou clonou f/2.4. Samsung chce týmito inováciami povýšiť fotografovanie smartfónmi na ešte vyšší level. Duálnemu fotoaparátu vo väčšej S9-ke s prívlastkom „Plus“ nebude chýbať ani laserové zaostrovanie, ktoré má spolupracovať s duálnym automatickým zaostrovaním. Výsledkom tejto spolupráce bude bleskovo rýchle zaostrenie na objekt, no snímače sa vyšvihnú aj pri natáčaní slow-motion videa. To zvládnu zachytiť vo FullHD rozlíšení až pri 960 snímkach za sekundu. Umenie selfie fotografií Samsung vylepší aj 8 MPx predným fotoaparátom s nízkou clonou f/1.7, ktorá sa postará o kvalitné zábery aj počas noci. Rovnako sa od predného fotoaparátu očakáva, že so sebou prinesie technológiu rozpoznávanie tváre, ktorá zrejme bude pracovať iným spôsobom ako u iPhonu X.

AKG pridá stereo a Samsung zvýši cenu

Na prednej stene ešte uvidíme tenší spodný rámik, nad ktorým sa umiestni veľký 6,2″ Super AMOLED displej s FullHD+ rozlíšením a jedinečnou „PenTile“ technológiou. Milovníci kvalitného audia sa konečne majú dočkať stereo reproduktorov, ktoré si do svojich rúk zoberie spoločnosť AKG a vyladí ich pre perfektný zvukový prednes. Čo do výkonovej stránky, tak ako od menšej S9-ky, tak aj od jej väčšieho súrodenca môžeme očakávať poriadnu dávku výkonu.

Snapdragon 845 bude určený pre americký a čínsky trh, zatiaľ čo Exynos 9810 si užijú zákazníci vo zvyšku sveta, teda aj u nás. Silné jadrá oboch čipov majú v prípade väčšieho modelu S9+ spolupracovať so 6 GB RAM-kou. K tomu všetkému pribudne rýchle 64 GB interné úložisko UFS 2.1 s možnosťou rozšírenia skrz microSD kartu. Šťavu bude tomuto monštru dodávať slušný 3500 mAh akumulátor, ktorému nebude chýbať technológia rýchleho nabíjania. Všetok hardvér ale bude odolný voči vode, čo zaručí certifikácia IP68.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S9+ znova potvrdzuje obrovský výkon. iPhone X má problém

Najnovší systém Android 8.0 Oreo bude skrášľovať vylepšená nadstavba Samsung Experience 9.0 a exteriér Samsung zasa zafarbí do niekoľkých krásnych farebných prevedení. Spoločnosť tak nechá zákazníkov vybrať si sfarbenie „Midnight Black“, „Coral Blue“, alebo novú farbu „Lilac Purple“. Všetky tieto skvelé vlastnosti Samsungu Galaxy S9+ ale budú aj niečo stáť, teda ešte viac ako minulý rok.

Očakáva sa totiž, že výrobca zdvihne cenu tejto novinky v porovnaní s jej predchodcom až o 100 dolárov. To, či sú tieto informácie pravdivé zatiaľ nie je isté, no dohady sa oficiálne potvrdia už o pár dní. Samsung Galaxy S9 a S9+ bude mať svoju premiéru deň pred MWC 2018, konkrétne 25. februára. Spoločnosť môže systém predobjednávok spustiť ešte v deň predstavenia, pričom prvé kusy by sa na pulty predajní a k zákazníkom mali dostať už 8. marca. Plánuješ kúpu nového Samsungu Galaxy S9, alebo S9+?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom