Termín oficiálneho predstavenia nových vlajkových lodí S-línie od Samsungu je takmer za rohom. Do éteru sa tak dostáva čoraz viac detailných informácií o ich výbave a výkone, ktorý bude skutočne monštruózny. Najnovšie benchmarkové testy odhalili výpočtovú silu Samsungu Galaxy S9+ so Snapdragonom 845 na palube.

Len nedávno sme mali možnosť vidieť výsledky benchmarkových testov, ktorým sa predčasne podrobil menší Samsung Galaxy S9 s procesorom Exynos 9810 a 4 GB RAM-kou. Teraz sa na scéne ukázal aj Snapdragon 845, ktorý v testoch dodával výkon modelu Galaxy S9+ so 6 GB RAM.

Pravá vlajková loď v každom smere

Na pohľad podobné výsledky ale prezrádzajú, že čip od Qualcommu zaostáva za tým z Kórei v single-core testoch. Testovanie viacerých jadier v aplikácii GeekBench však prinieslo podobné výsledky s rozdielom pár stoviek bodov. Pripomeňme len, že nový Galaxy S9 a S9+ uvidíme oficiálne už 25. februára v Barcelone. Samsung ich vybaví takmer bezrámikovým displejom s pomerom strán 18,5:9 a rozlíšením 2960 x 1440 pixelov. Po výkonovej stránke by mala 4 GB operačnej RAM pamäte dostať práve menšia S9-ka. Jej väčší súrodenec sa však bude pýšiť až 6 GB RAM-kou.

Samsung ale v týchto novinkách významným spôsobom vylepšil aj zadné fotoaparáty. Model Galaxy S9+, ktorý sa teraz objavil v benchmarkoch, bude vybavený duálnym fotoaparátom s rozlíšením 12 MPx + 13 MPx. Prvý objektív tiež dostane variabilnú clonu f/1.5 až f/2.4, a sekundárny fotoaparát prinesie pevnú clonu f/1.5. S touto výbavou sa tak môže táto prémiová vlajková loď vyšplhať medzi najlepšie fotomobily sveta.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Youtube/XEETECHCARE

Nenechaj si ujsť
Peňaženky zákazníkov opäť „zaplačú“. Samsung Galaxy S9 a S9+ dostanú mastnú cenovku

Nových majiteľov ohúri aj svojim výkonom, ktorý bude ohromný pri verzii so Snapdragonom 845, ako aj u Exynosu 9810. Kórejský čip má však predsa len navrch. Táto nová dvojica smartfónov od Samsungu tak bude oplývať skutočne vysokým výkonom, ktorým sa v Antutu vyšvihne aj nad tak výkonný model, akým je minuloročný iPhone X.

Z doterajších testov tak Samsung Galaxy S9+ neprekonal iPhone X len v GeekBench teste, kde si tento Američan stále drží prvenstvo. Otázkou však ostáva, či budú nové vylepšenia od Samsungu tak významné, aby presvedčili majiteľov minuloročných modelov o kúpe niektorej z týchto noviniek. Vymenil by si svoj Galaxy S8/S8+ za Galaxy S9/S9+?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom