Minulý rok bol vo svete smartfónov prelomovým, a to najmä po stránke cenovej politiky tých najväčších výrobcov. Na svoje vlajkové lode totiž nasadili poriadne vysoké ceny, ktorými aj tento rok budú skúšať hranice zákazníkov. Záujemcov môže od kúpy nového Samsungu Galaxy S9 a S9+ odradiť doteraz najvyššia suma, akú výrobca na S-líniu nalepil. 

Aj keď by si mnohí priali, aby išlo len o falošné a nepravdivé správy, skutočnosť bude zrejme taká, ako ju vo svojom príspevku na Twitteri popisuje používateľ Ricciolo. Ten už v minulosti dokázal trefne odhadnúť predajné ceny smartfónov z radov Galaxy S-línie. Inak tomu zrejme nebude ani teraz a jeho predpovede sa môžu pokojne naplniť.

Samsung mieri vo svojej cenovej politike ešte vyššie

Pri pohľade na vývoj cien týchto modelov zistíme, každým rokom sa ich štartovacia cena zdvihla približne o 100 €. Týmto spôsobom tak počiatočná suma za tohtoročné S9-ky môže dosiahnuť historicky najvyššiu hranicu v tejto modelovej rade. Špičková výbava oboch noviniek tak opäť raz bude stáť o čosi viac. V porovnaní s predchodcami ale prinesú ešte výkonnejší procesor Snapdragon 845 pre USA, respektíve Exynos 9810, ktorý nájdeme aj v európskych modeloch.

Nenechaj si ujsť
Samsung zverejnil detaily nového procesoru, ktorý má poháňať Galaxy S9. Sľubuje 2-násobný výkon

Lákadlom pre zákazníkov však má byť jedinečný fotoaparát, ktorý posunie fotografovanie smartfónmi na ešte vyšší level. Práve tieto vylepšené prvky sú dôvodmi, prečo si Samsung za svoje nové vlajkové lode S-línie vypýta ešte viac. Je teda možné, že Ricciolo na Twitteri opäť raz správne odhadol vývoj cien modelov Galaxy S9 a S9+, alebo sa tento rok zmýli? Oficiálna suma oboch noviniek bude odhalená už 25. februára na konferencii MWC 2018. Dúfame však, že sa ceny týchto nových vlajkových lodí nevyšplhajú až príliš vysoko. Kúpil by si si Samsung Galaxy S9, alebo S9+, aj keď si za nich výrobca vypýta ešte viac ako za Galaxy S8/S8+?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom