Len necelý mesiac nás delí od veľtrhu MWC 2018, ktorý začne 26. februára a deň pred začiatkom má byť oficiálne predstavená nová vlajková loď spoločnosti Samsung. Ako sa však čas kráti, dozvedáme sa čoraz viac informácií, vďaka ktorým si môžme vytvoriť obraz o tom, čo všetko Galaxy S9 ponúkne.

V posledných týždňoch sa na povrch dostalo viacero únikov. Aj keď sa jednalo o nepotvrdené správy, viaceré z nich pochádzajú z overených zdrojov, ktoré boli pravdivé aj v minulosti.

Po vzore najväčšieho rivala

Evan Blass, známy pod prezývkou @evleaks, zverejnil na svojom účte na Twitteri fotku, ktorá zobrazuje dvojicu fotoaparátov, ktoré budú použité v Galaxy S9 a S9+. Samsung má v tomto prípade použiť rovnakú stratégiu ako Apple a duálny fotoaparát má ponúknuť len vo verzii s prívlastkom Plus. V oboch prípadoch sa však bude jednať o 12 MPx snímač, s premenlivou clonou a možnosťou natáčať super spomalené videá.

Okrem toho sa má zmeniť aj umiestnenie snímača odtlačkov prstov, ktoré bude po novom situované priamo pod fotoaparátom s horizontálnym uložením. V minulom roku bol Samsung často kritizovaný za umiestnenie snímača odtlačkov prstov v Galaxy S8.

Nenechaj si ujsť!
Peňaženky zákazníkov opäť „zaplačú“. Samsung Galaxy S9 a S9+ dostanú mastnú cenovku

Snímač bol až príliš blízko fotoaparátu a pokus o odomknutie častokrát skončil nechceným dotykom na šošovku fotoaparátu, čím došlo k jej znečisteniu. Aj v tomto prípade sa tak potvrdzuje fakt, že Samsung sa viac zameral na vylepšenie nedostatkov z Galaxy S8.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom