Nová generácia vlajkovej lode od Samsungu, model Galaxy S9 a S9+, je už za dverami. S blížiacim sa predstavením sa začínajú objavovať aj prvé výsledky v benchmark testoch. Ako si teda nový top model značky vedie?

Nové top modely zo série Galaxy uzrú svetlo sveta už o pár dní. S tým sú spojené aj úniky všetkých možných špecifikácií či fotografií samotného dizajnu zariadenia. Dnes sa dostalo von porovnanie Galaxy S9-ky pre americký trh s tou pre európsky. Ako už býva zvykom, tak pre Európu je určený procesor Exynos, pre Ameriku zas Snapdragon.

Exynos to Snapdragonu poriadne natrel

Podľa benchmarku je nový procesor Exynos 9810 výkonnejší pri zaťažení na všetky jadrá. Snapdragon 845 tak doslova prevalcoval a je teda zrejmé, že Američania budú mať k dispozícii, aspoň papierovo, slabšiu verziu Galaxy S9 a S9+.

Čísla hovoria za všetko

Výsledky sú nasledovné. Pri záťaži na jedno jadro dosiahol v bechmarku Exynos 3648 bodov a pri záťaži na viac jadier to bolo až 8894 bodov. Dávnejší test Snapdragonu 845 ale ukázal, že pri jednom jadre dosahuje iba 2214, no a pri viacerých 8296 bodov.

Tieto čísla nasvedčujú nielen tomu, že Exynos je teda skutočne výkonnejší, ale takisto aj šetrnejší k batérii smartfónu. Koniec koncov, aj predchádzajúce verzie zo série Galaxy S nám ukázali, že zariadenia s Exynosom sú skutočne svižnejšie a na jedno nabitie vydržia o poznanie dlhšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom