Samsung oficiálne zverejnil pozvánku na predstavenie nových modelov série Galaxy. Udalosť, ktorá sa bude konať 25. februára, nám konečne poodhalí nový Samsung Galaxy S9/S9+.

Áno, konečne sme sa dočkali. Pozvánka na oficiálne predstavenie Samsungu Galaxy S9/S9+ je tu a naznačuje revolúciu v oblasti fotoaparátu. Samotné predstavenie tak pripadne na 25. februára, čo vychádza presne na deň pred začatím MWC 2018. Ak sa pozrieme na pozvánku, je jasné, čo bude hlavným ťahúňom nového Galaxy S9/S9+.

Premenlivá clona, ktorá nemá v smartfónoch obdoby

Samsung nám tento rok predstaví revolúciu v mobilnom fotografovaní. Galaxy S9 totiž ponúkne fotoaparát s nastaviteľnou clonou, ktorej hodnoty sa dokážu pohybovať od f/1.5 až po f/2.4, a to v závislosti od snímanej scenérie. V prípade modelu Galaxy S9+ pribudne na zadný panel ešte jeden fotoaparát.

Funkcie, ktoré by mohli zmeniť svet mobilného fotografovania

Vďaka super-širokej clone f/1.5 budú výsledné fotografie ponúkať možnosti, vďaka ktorým budú oblasti mimo ohniska krásne rozmazané a poskytnú esteticky príjemný bokeh efekt. Nový trojvrstvový senzor Samsung ISOCELL by mal byť implementovaný práve v modeloch S9/S9+ a ponúkne nahrávanie slow-motion videa pri 480 fps s rozlíšením Full HD a taktiež nahrávanie super-slow-motion videa pri 960 fps s HD rozlíšením.

Špekulácie alebo realita?

To, že tieto funkcie by reálne mohli byť naozaj skutočnosťou naznačuje aj samotná pozvánka. Zatiaľ čo obrázková forma nám veľa nepovie, jej animovaná verzia už napovedá o čosi viac. Semiačka púpavy pomaly unášané vetrom vykresľujúce číslo 9 by mohli naznačovať funkciu super-slow-motion. Následne vyblednutie čísla 9 by mohlo naznačovať spomínaný bokeh efekt. A nakoniec farba číslice by mohla naznačovať nový farebný variant? Nuž tieto špekulácie môžu byť potvrdené alebo vyvrátené už čoskoro. Musíme len trpezlivo čakať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom