Poznáme operátora, ktorý ponúka najrýchlejší internet na Slovensku. UPC odhalilo aj veľké štatistiky o počte zákazníkov
Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA dnes v tlačovej správe informovala o výsledkoch za prvý štvrťrok tohto roka, v ktorom na našom trhu zaznamenala rast viacerých poskytovaných služieb. Najväčší skok bol zaznamenaný v segmente internetu i digitálnych služieb, no v oblasti televízie provider strácal. Rástlo aj pripojenie k jeho širokopásmovej sieti, ktorá je dostupná už pre 627 800 domácností.
UPC sa v úvode roka darilo
V oblasti digitálnych predplatených služieb UPC na Slovensku eviduje medziročný rast v 1. kvartáli roka o 5500 služieb, pričom najväčší rast bol zaznamenaný pri predaji internetových služieb. Tu spoločnosť do konca marca predala celkovo 146 700 služieb, čo predstavuje medziročne o 4900 služieb viac.
Darilo sa aj telefonickým službám, v ktorých UPC eviduje rast o 1400 služieb. Pri televízii však spoločnosť zaznamenala pokles o 900 služieb. Celkovo však v 1. kvartáli poskytovala 146 700 internetových služieb, 170 600 televíznych, 89 300 telefonických a 627 800 digitálnych služieb.
NEPREHLIADNI
UPC rozširuje: Gigabitový internet spustil v ďalších lokalitách a za zvýhodnenú cenu
Podľa výsledkov skupiny Liberty Global, do ktorej patrí aj UPC na Slovensku, sa medziročne zvýšil aj výsledok hospodárenia pred odpočítaním úrokov, daní a odpisov v CEE (Poľsko a Slovensko) na 57 miliónov eur, čo predstavuje medziročný rast o 0,3 %. Tržby skupiny sa na týchto trhoch zvýšili o 3,2 % na 128,6 milióna eur.
Najrýchlejší internet na Slovensku
Pri internetových službách si navyše UPC v apríli uchmatlo prvenstvo pri testovaní rýchlosti internetového pripojenia, ktoré bolo vyhodnotené podľa Ookla ako najrýchlejšie na Slovensku.

S priemernou rýchlosťou sťahovania 113,17 Mbps tak provider výrazne prekonáva konkurenciu. Na druhom mieste sa v teste umiestnil Antik s priemernou rýchlosťou pripojenia 110,46 Mbps a tretiu priečku získal Orange s rýchlosťou 65,23 Mbps.

UPC vedie aj v oblasti konzistentnosti pripojenia, kde dosiahlo skóre 84,3 %, hneď za ním sa s výsledkom 82,3 % umiestnil košický Antik a na treťom mieste je s výsledkom 65,5 % opäť Orange.
Rýchlosť internetu od UPC uvádza ako najvyššiu na Slovensku aj testovanie Steamu, kde toto pripojenie dosiahlo najvyššiu priemernú rýchlosťou 74,9 Mbps.
Druhý najrýchlejší internet má podľa tohto testu znova Antik, tentokrát s výsledkom 52,2 Mbps. Orange získal aj tu tretiu priečku s priemernou rýchlosťou 46,1 Mbps.
Ďalšie články:
- Orange stratil ďalších klientov mobilných služieb. Iným službám sa ale významne darilo, zvýšili sa aj zárobky
- O2 zverejnilo aktuálne výsledky. V prvom štvrťroku získalo ďalších zákazníkov a zvýšilo zisk
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

AKTUÁLNE: Veľký operátor zaskočil Slovákov zmenou paušálov. Vieme, čo všetko prinesú

AKTUÁLNE: Veľký operátor rozširuje ponuku o novú službu. Mnohým zjednoduší život

Ľudia budú platiť daň za každý spotrebovaný gigabajt. Vláda štátu chce schváliť poplatok za dáta

Ďalšie zemetrasenie na Slovensku. Dvaja operátori chystajú veľkú zmenu, zasiahne tisíce ľudí

Slováci v roku 2026 prekvapili výberom. Najpredávanejšie mobily ukázali veľký obrat
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Rebríček najkradnutejších áut na Slovensku: Tieto modely sú v hľadáčiku zlodejov najčastejšie
PREMIUMSlováci riskujú tisíce eur: Jediná nehoda na dovolenke stála poisťovňu takmer 500-tisíc

Každých 50 gramov denne znižuje riziko úmrtia o 6 %. Chirurg hovorí o účinkoch potraviny, ktorú väčšina ľudí podceňuje

Najhorší scenár je zrazu reálny: Svet prišiel o milióny barelov denne, hrozí systémová energetická kríza

Alkohol už nie je samozrejmosť. Mladší ľudia menia návyky a kladú dôraz na kvalitu
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Majú zásoby až 810 miliónov m³. Do Európy začne prúdiť nový zdroj plynu, spustia ho rekordne rýchlo
- Kia išla proti prúdu a mala pravdu. Do áut odmietla dať nenávidenú novinku, vodiči jej za to ďakujú
- Zem je vo vnútri úplne iná, než sme si mysleli. Stojíme na gigantickom „oceáne”
- Vedci zistili o stromoch šialenú vec. Skrývajú záhadný svet, ktorý roky ovplyvňuje klímu
- Zbraň alebo rituálny predmet? Vedci našli 3000-ročný artefakt vyrobený z vesmírneho železa
-
- Majú zásoby až 810 miliónov m³. Do Európy začne prúdiť nový zdroj plynu, spustia ho rekordne rýchlo
- Kia išla proti prúdu a mala pravdu. Do áut odmietla dať nenávidenú novinku, vodiči jej za to ďakujú
- Zem je vo vnútri úplne iná, než sme si mysleli. Stojíme na gigantickom „oceáne”
- Zbraň alebo rituálny predmet? Vedci našli 3000-ročný artefakt vyrobený z vesmírneho železa
- Za 20 000 eur dojazd 2000 km. Známa značka predstavila najvýkonnejšie SUV
-
- Majú zásoby až 810 miliónov m³. Do Európy začne prúdiť nový zdroj plynu, spustia ho rekordne rýchlo
- Čína opäť všetkým vytrela zrak. Predstavila stavebný stroj s dojazdom 1 400 km
- Za 35 minút predali 15-tisíc áut. Veľmoc ovládla trh s EV rekordným tempom a rozmetala Teslu
- Celý život nás klamú. Powerbanky sú špinavý biznis, toto ti výrobcovia nikdy nepovedia
- Podvod storočia, ktorý sa skutočne stal. Jedna z najlepších česko-slovenských komédií je dostupná na Netflixe
Výpadok internetu v Iráne trvá už 30 dní, koniec je v nedohľadne
Skončí konečne striedanie letného a zimného času? Európania majú jasnú preferenciu
Slovensko chystá tvrdý zákon proti zneužívaniu umelej inteligencie
Realita v Európe si vyžiadala radikálny krok. Štát naleje do obrany o takmer 10 miliárd eur viac
Konečne dávame zbohom ruskému plynu: Slovensko našlo nového spojenca
NASA hovorí o udalosti storočia. Mesiac zasiahol obrovský objekt, vytvoril 225-metrový kráter
Koniec európskej dominancie. Čína prvýkrát porazila Úniu v automobilovom obchode
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Rebríček najkradnutejších áut na Slovensku: Tieto modely sú v hľadáčiku zlodejov najčastejšie
PREMIUMSlováci riskujú tisíce eur: Jediná nehoda na dovolenke stála poisťovňu takmer 500-tisíc

Každých 50 gramov denne znižuje riziko úmrtia o 6 %. Chirurg hovorí o účinkoch potraviny, ktorú väčšina ľudí podceňuje

Najhorší scenár je zrazu reálny: Svet prišiel o milióny barelov denne, hrozí systémová energetická kríza


