Jakub to vymyslel lepšie ako štát. Výhru v očkovacej lotérii si jednoducho overíš cez web
Matovičova očkovacia lotéria už pozná prvých vyše 10 000 výhercov. Zoznam všetkých poskytuje Ministerstvo financií SR na svojej stránke, ktorá umožňuje vyhľadať výhercu podľa zadaných filtrov. Mladý Slovák však vytvoril omnoho jednoduchšiu a praktickejšiu verziu webu, ktorý zjednodušuje kontrolu žrebov.
Slováci si môžu výhru v očkovacej lotérii overiť na webe ministerstva
Podľa informácií, ktoré na svojom profile zverejnil Igor Matovič, bolo doteraz v očkovacej lotérii vyžrebovaných až 10 tisíc Slovákov. Každý zo súťažiacich zapojených do tejto lotérie si môže prípadnú výhru overiť na webe MF SR, kde môže údaje filtrovať pomocou mena, mesta, žrebovacieho kódu alebo filtrovať zoznam podľa vyhranej sumy .
Spočiatku mal samotný web problémy a dochádzalo aj k jeho výpadku. Vyhľadávanie výhercov nemusí byť praktické. Overenie každého jedného kódu je nutné vykonať manuálne a opakovane, ministerstvo neposkytlo automatický systém, ktorý by overil viacero kódov naraz.
NEPREHLIADNI
NÁVOD: Ako sa registrovať, zapojiť a koľko môžeš vyhrať v očkovacej lotérii?
Mladý Slovák vytvoril web s nástrojom, ktorý stránke ministerstva chýba
To však dokázal hravo vyriešiť Jakub Bajzath, ktorý vytvoril alternatívny web pre súťažiacich v očkovacej lotérii. Na stránke Vyhralsom.sk si môže každý zapojený overiť či práve jeho kód nebol medzi výhernými vyžrebovanými. Do vyhľadávacieho poľa pritom stačí zadať celý kód v predpísanom formáte a stránka behom chvíle overí, či bol kód výherný alebo nie.
Takýmto spôsobom je možné overiť aj viac kódov súčasne, čo príde vhod napríklad v prípade súťažiacich, ktorí obdržali dva kódy po zaočkovaní dvomi dávkami dvojdávkovej vakcíny alebo jednou dávkou jednodávkovej vakcíny.
Dva kódy predstavujú dve šance v žrebovaní očkovacej lotérie. Tí, ktorí sa nechali zaočkovať len jednou dávkou dvojdávkovej vakcíny, získajú jeden kód.
Overovanie viacerých kódov naraz uľahčí aj overenie napríklad pre viacerých členov rodiny a práve to bol podľa našich informácií aj hlavný motív, prečo Jakub tento web vytvoril. Jeho programovanie mu pritom zabralo len približne hodinu času.
„Chcel som si to uľahčiť a spravil som web, kde zadáte všetky kódy, tie sa uložia do pamäte prehliadača a následne sa všetky naraz overia voči databáze víťazov Ministerstva Financií. Web samotný aj s kúpou a zriadením domény trval asi jednu hodinu.
Prakticky okamžite, ako som videl filter, som si overil, či je možné tieto údaje vydopytovať a použiť. Následne som spravil overovanie voči tejto databáze a nástroj bol na svete,“ informoval redakciu FonTech.sk Jakub Bajzath, autor webu Vyhralsom.sk.
Keďže išlo primárne o nástroj pre jeho potreby, ďalšie vlastnosti webu ako grafiku príliš neriešil a nepúšťal sa ani do mobilnej verzie. Samotnú stránku však podľa neho využíva čoraz viac ľudí a len v priebehu pár hodín po jej spustení si už kódy overovalo vyše 1000 unikátnych návštevníkov. Mnohí si podľa našich informácií takýmto spôsobom overili aj svoju výhru v očkovacej lotérii.
„Overovanie kódov funguje jednosmerne. Na dopyt z webu vyhralsom.sk sa vydopytuje databáza výhercov z Ministerstva financií, ktorá v sebe obsahuje kódy, mená výhercov, obec/mesto a výhru. Kód, ktorý používateľ zadá na web Vyhralsom.sk, sa následne voči tomuto zoznamu porovná a overí či existuje. Preto tam je možné zadať prakticky akýkoľvek kód, ktorý napríklad ani neexistuje a nebol nikomu pridelený.
Neoveruje sa existencia kódu, ani jeho pravosť. Overuje sa iba jeho tvar. Výhodou preto je, že sa žiadne dáta nikam neukladajú. Ukladajú sa iba kódy do pamäte prehliadača, aby sa dali overiť po každom obnovení stránky a netreba ich zakaždým zadávať. Nevýhodou je závislosť na forme dát a dostupnosti dát on ministerstva. Ak sa dnes ministerstvo rozhodne, že dáta zneprístupní, celý web prestane fungovať, pretože nebude mať odkiaľ čerpať dáta,“ popísal pre FonTech.sk fungovanie webu Jakub Bajzath.
Práve overovanie viacerých kódov naraz tak stálo sa vznikom tohto praktického webu, ktorý je skvelým pomocníkom pri overovaní výhry v očkovacej lotérii. Pokiaľ by podľa Bajzatha ministerstvo umožnilo aj takéto overovanie, jeho stránka by už nebola potrebná. Momentálne však nie je známe, či sa MF SR chystá takýmto spôsobom vyhľadávanie v zozname súťažiacich vylepšiť.
Ďalšie články:
- Do očkovacej lotérie sa zapojilo už pol milióna Slovákov. Poznáme detailné štatistiky
- Matovič záchranár: Žene, ktorá prišla o 400-tisíc € kvôli meškajúcemu TV signálu, možno dajú peniaze
- Relácia k očkovacej lotérii pobláznila Slovákov. Sledovali ju státisíce ľudí
- Matovičova lotéria motivuje iba k výhre. Objavili v nej chybu, nemá základnú vlastnosť pre zvýšenie zaočkovanosti
Čítajte viac z kategórie: Koronavírus
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Nová vlna telefonických podvodov útočí na Slovákov. Neznáme číslo ti môže vybieliť účet, existuje spôsob obrany
Už ich nič nezastaví. Automobiloví giganti spojili sily, nečakaná aliancia zmení elektromobily
Vozidlo ti vyradia z evidencie. Štát našiel spôsob, ako skoncovať so zlozvykom motoristov na Slovensku
Slováci prepadávajú zákernej závislosti a nikto s tým nič nerobí. Odborníci varujú pred celoživotnými následkami
POZOR: Národna banka Slovenska varuje pred podvodom, ktorý môže ľudí pripraviť o peniaze
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Fyzioterapeuti odporúčajú 7 cvikov, ktoré predpovedajú dlhovekosť. Posilňujú svaly a znižujú riziko osteoporózy
Za mesiac si zarobíš 300 eur navyše. Takto som pri investovaní využila umelú inteligenciu
Mladá miliardárka Lucy Guo: Budíček o 5:30, dvojitý tréning a minimum prestávok zo mňa spravili úspešnú ženu
Populárna potravina z tvojej kuchyne zlepšuje kvalitu spánku a zdravie srdca: Stačí 1 kus denne
Investuj ako Buffett a prekonaj 93 % profesionálov: Jednoduchá a nudná cesta vedie k dlhodobému bohatstvu
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Európa čelí novej hrozbe. Večný spojenec Ruska uvažuje nad tým, čo bolo doteraz nemysliteľné
- Vedci rozlúštili pôvod záhadného signálu a ostali bez slov. Nič podobné ešte nevideli
- Vozidlo ti vyradia z evidencie. Štát našiel spôsob, ako skoncovať so zlozvykom motoristov na Slovensku
- Slováci prepadávajú zákernej závislosti a nikto s tým nič nerobí. Odborníci varujú pred celoživotnými následkami
- Trvalo im to cez 100 rokov. Vedci konečne spočítali, čo sa s tebou stane, ak spadneš do čiernej diery
-
- Vozidlo ti vyradia z evidencie. Štát našiel spôsob, ako skoncovať so zlozvykom motoristov na Slovensku
- Európa čelí novej hrozbe. Večný spojenec Ruska uvažuje nad tým, čo bolo doteraz nemysliteľné
- Vedci rozlúštili pôvod záhadného signálu a ostali bez slov. Nič podobné ešte nevideli
- Už ich nič nezastaví. Automobiloví giganti spojili sily, nečakaná aliancia zmení elektromobily
- Slováci prepadávajú zákernej závislosti a nikto s tým nič nerobí. Odborníci varujú pred celoživotnými následkami
-
- Vodič prekročil rýchlosť o 27 km/h a dostal pokutu 96 000 eur. Narazil na prísne pravidlo
- Ľudstvo má obrovský probém. Po celom svete mizne sladká voda, vedci už poznajú dôvod
- Vozidlo ti vyradia z evidencie. Štát našiel spôsob, ako skoncovať so zlozvykom motoristov na Slovensku
- Európa čelí novej hrozbe. Večný spojenec Ruska uvažuje nad tým, čo bolo doteraz nemysliteľné
- Európska mocnosť chce najsilnejšiu armádu kontinentu. Do výzbroje naleje 355 miliárd eur
Americká vláda kúpila 10 % Intelu. Ide o signál národnej bezpečnosti
Streamer zomrel počas 12-dňového maratónu. Francúzsky regulátor priznáva právnu dieru
Nemalá strata: Ukrajinské vojenské letectvo prišlo o ďalší z cenných lietajúcich strojov
Európska mocnosť sa obáva AI. Tretina verí, že im zoberie prácu v blízkej budúcnosti
Maličký ostrovný štát má problém, ktorý sa nedá zastaviť. Sopku zachvátili 30-metrové gejzíry lávy
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP