V nedeľu 15. augusta začala RTVS premiérovo vysielať novú reláciu k očkovacej lotérii, ktorá odštartovala o 20:30. Išlo o prvú z 12 relácií, počas ktorých budú žrebovaní výhercovia o 100 000 € v očkovacej lotérií.

Už prvá čas tejto „show“ však skončila absolútnym fiaskom, keď kvôli technickému problému prišla nádejná výherkyňa o sumu 400 000 €. Ďalšia výherkyňa zas vyhrala 100 000 € aj napriek zlému heslu, informoval Denník N.

Aktualizácia 16. augusta o 21:05:

Posledná vyžrebovaná súťažiaca v premiérovej relácii k očkovacej lotérii predsa len možno nakoniec získa výhru 400 tisíc eur, informoval Denník N. Igor Matovič sa spolu s riaditeľom RTVS stretol osobne so Zuzanou z Prešova, ktorá včera prémiovú výhru nezískala kvôli tomu, že reláciu Byť zdravý je výhra na Jednotke sledovala cez internet, pričom došlo k oneskoreniu vysielania.

Právo nemôže byť len striktné, ale musí byť aj spravodlivé. Stala sa krivda. Zuzana nevyhrala, na druhej strane väčšina Slovenska cíti, že má morálne právo na výhru, a urobíme všetko s právnikmi, aby výhru dostala,“ vyjadril sa v reportáži RTVS Igor Matovič.

MINISTER FINANCIÍ VYCESTOVAL DO SOLIVARUMinister financií Igor Matovič sa dnes stretol so Zuzanou, ktorá pre pomalší…

Posted by Ministerstvo financií SR on Monday, August 16, 2021

RTVS aj Ministerstvo financií prisľúbili, že budú robiť všetko preto, aby sa podobná situácia už neopakovala. Matovičov rezort taktiež prisľúbil aj to, že bude situáciu v prípade internetových divákov, ktorí sledujú reláciu s oneskorením, riešiť „bezodkladne“.

Pôvodný článok:

Prvá výherkyňa vyhrala, aj keď si najprv pomýlila heslo

Premiérová relácia Byť zdravý je výhra k očkovacej lotérií skončila fiaskom. Prvý nedeľný večer, počas ktorého boli žrebovaní výhercovia o najvyššiu výhru 100 000 €, nedopadol vôbec podľa očakávaní. Moderátori RTVS, Marcel Forgáč a Vera Wisterová, odštartovali prvú časť relácie aj s hosťami, ktorými boli viaceré známe osobnosti. Keď však prišlo na žrebovanie výhercov, objavil sa vážny problém.

Prvá výherkyňa totižto zodvihla telefón a vyhrala 100 000 € aj napriek tomu, že na prvýkrát heslo neuhádla, no aj tak prémiu vyhrala kvôli tomu, že moderátori zabudli povedať, aby diváci heslo hľadali na obrazovke televízie. Ďalší súťažiaci zdvihol telefón na konci časového limitu 20 sekúnd, krátko na to ho však zložil. V poradí tretí vyžrebovaný telefón nezdvihol vôbec a štvrtý súťažiaci nevedel heslo, lebo nesledoval reláciu.

NEPREHLIADNI
Matovičova lotéria motivuje iba k výhre. Objavili v nej chybu, nemá základnú vlastnosť pre zvýšenie zaočkovanosti

Ďalšia vyžrebovaná prišla o 400 000 € kvôli oneskorenému vysielaniu cez internet

Bizarná situácia nastala v prípade poslednej piatej vyžrebovanej výherkyne, ktorá, žiaľ, pozerala reláciu cez internet. Kvôli tomu však malo vysielanie oneskorenie zhruba 20 sekúnd, a tak prémiu vo výške 400 000 € nevyhrala. Akumulovaná prémia sa spočítala po predošlých neúspešných výhercoch, no ani posledná vyžrebovaná odmenu nevyhrala práve kvôli technickému problému.

Celá suma sa tak presúva do žrebovania počas najbližšej nedeľnej relácie, kedy hneď prvý výherca môže získať dokopy až 500 000 €. Snáď ale nebude pozerať reláciu cez internet.

Hráči majú totiž po zodvihnutí telefónu len 20 sekúnd, počas ktorých musia povedať správne heslo, ktoré nájdu na obrazovke. Organizátori však na oneskorenie internetového vysielania zrejme zabudli, čím pripravili o výhru aj poslednú vyžrebovanú súťažiacu počas včerajšieho kola.

TASR - Martin Baumann/TASR - Michal Svítok

Zuzana z Prešova tak zodvihla telefón, no na obrazovke ešte nevidela správne heslo kvôli omeškaniu vysielania. Sama tvrdila, že nevlastní televízor a reláciu sleduje cez internet.

RTVS tak zabudla na tento podstatný fakt, že vysielanie na internete môže meškať aj niekoľko desiatok sekúnd a splniť tak podmienky súťaže pre výhru je týmto spôsobom prakticky skoro nemožné.

NEPREHLIADNI
NÁVOD: Ako sa registrovať, zapojiť a koľko môžeš vyhrať v očkovacej lotérii?

Na takýto problém neboli pripravení ani moderátori relácie. Posledná vyžrebovaná heslo neskôr zopakovala, avšak už po uplynutí časového limitu, kvôli čomu výhru nakoniec nezískala. RTVS sa však v pravidlách zrieka podľa bodu č.8 v článku 9 zodpovednosti za funkčnosť siete operátorov. Z nezvládnutej súťaže si nerobil ťažkú hlavu ani jej strojca, Igor Matovič. Minister financií na Facebooku zverejnil príspevok, v ktorom prvú časť súťaže popísal ako „drámu“.

Uff … DRÁMA hneď na prvýkrát✅300 tisíc v lufte … “nepozerám telku”400 tisíc v lufte … “mám pomalý internet”… nuž, tým pádom prvý šťastlivec budúcu nedeľu hrá rovno o 500 tisíc evri,))

Posted by Igor Matovic on Sunday, August 15, 2021

V komentároch sa však začali ľudia búriť a nezvládnuté prvé kolo relácie na RTVS si vyslúžilo vlnu kritiky. Zatiaľ nie je jasné, či sa kvôli tejto situácii budú nejakým spôsobom upravovať pravidlá, no po prvom skazenom kole by Slováci, ktorí sa do žrebovania v očkovacej lotérii zapojili, mali reláciu na RTVS pozerať výlučne v televízii, nakoľko sa s omeškaním vysielania cez internet zjavne vôbec nepočítalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú