Ministerstvo financií spustilo očakávanú očkovaciu lotériu večer v nedeľu 1. augusta. Po niekoľkohodinovom meškaní bol web pre registráciu spustený pre všetkých, ktorí sa chcú zapojiť do lotérie a vyhrať finančnú odmenu. Štát chce týmto spôsobom motivovať ľudí k očkovaniu proti koronavírusu. Aké sú podmienky a postup pri registrácii?

Očkovacia lotéria na Slovensku je dostupná na webe bytzdravyjevyhra.sk, kde sa môže registrovať každý Slovák nad 18 rokov zaočkovaný proti koronavírusu aspoň jednou dávkou. Registrácia na stránke je rozdelená do 2 kategórií, kde sa môžu registrovať očkovaní a tzv. sprostredkovatelia očkovania, teda ľudia, ktorí presvedčia svojich blízkych na očkovanie proti COVID-19.

Výhry v očkovacej lotérii:

  • Prémiová výhra: 5 x 100 000 eur
  • Automatická výhra: 5 x 1 000 eur
  • Štandardná výhra: 25 x 10 000 eur
  • Základná výhra: 100 x 1 000 eur
Kto sa môže registrovať?

Podmienkou pre registráciu do očkovacej prémie je vek viac ako 18 rokov, vlastný bankový účet, slovenské občianstvo a očkovanie aspoň 1 dávkou vakcíny proti koronavírusu. Jedna dávka pri dvojdávkovej vakcíne sa podľa podmienok rovná 1 šanci, no pokiaľ je osoba zaočkovaná obomi dávkami dvojdávkovej vakcíny alebo 1 dávkou jednodávkovej vakcíny, získava 2 šance na výhru. Registrovať sa je potrebné do 15. októbra.

MFSR

Sprostredkovateľský bonus pre zaočkovaného má byť udelený po splnení rovnakých podmienok, no za predpokladu, že sa osoba zaočkovala na odporúčanie sprostredkovateľa od 1. júla do 31. októbra a na webe sa registrovala do 7 dní po očkovaní 2. dávkou vakcíny.

Sprostredkovateľ potom môže bonus získať, ak má viac ako 18 rokov, bankový účet, je občanom SR a dosiahol, že osoba, ktorej očkovanie odporúčal, bola očkovaná obomi dávkami od 1. júla do 31. októbra. Na webe sa musí sprostredkovateľ registrovať do 7 dní od udelenia identifikátora zaočkovanou osobou.

Ako sa registrovať?

Potrebný formulár pre registráciu na získanie očkovacej prémie, sprostredkovateľského bonusu pre zaočkovaného a sprostredkovateľa je dostupný na webe bytzdravyjevyhra.skPre zaočkovaných je na registráciu určený formulár na tomto odkaze a sprostredkovatelia sa môžu registrovať pomocou tohto formulára.

Pri registrácii je potrebné vyplniť všetky osobné údaje, a to: meno, priezvisko, adresu (ulica, č. domu, mesto/obec), PSČ, rodné číslo, telefónne číslo, email a IBAN číslo účtu. Pri registračnom formulári sprostredkovateľa je navyše potrebné uviesť správny unikátny kód očkovaného.

Po vyplnení týchto údajov je potom potrebný súhlas so spracovaním a overením údajov, štatútom súťaže, ako aj voliteľný súhlas pre kontaktovanie výhercu lotérie verejnoprávnou televíziou RTVS, ktorá môže vybraných výhercov kontaktovať „pre potreby výroby programových relácii a propagovania Očkovacej prémie“. RTVS môže kontaktovať výhercu automatickej výhry.

Pred finálnou registráciou ešte nasleduje overenie údajov. Po odoslaní formulára bude registrovaná osoba informovaná o úspešnej registrácii, ktorú do 14 dní potvrdí systém aj SMS správou a emailom.

Prémiová výhra s malým háčikom

Hoci je súhlas s poskytnutím údajov pre RTVS dobrovoľný, tí, ktorí ho odmietnu, prídu o prémiovú výhru. Ak chce výherca automatickej výhry získať aj prémiovú, musí sa v stanovenom časovom limite spojiť. Do 20 sekúnd musí zodvihnúť telefón a skontaktovať sa s moderátorom RTVS.

Následne musí zodpovedať správne heslo, ktoré zaznelo v relácii. Ak tak neurobí, prémiovú výhru nezískava. Ak dotyčná osoba prémiovú výhru nezíska, bude pripočítaná k ďalšej prémiovej výhre. To znamená, že ďalší súťažiaci môže vyhrať prémiovú výhru nie vo výške 100 000 eur, ale 200 000 eur.

Môže sa do lotérie zapojiť osoba očkovaná Sputnikom V?

Áno. Do očkovacej lotérie sa môže zapojiť každý občan SR, ktorý bol očkovaný registrovanou alebo aj neregistrovanou vakcínou, akou je aj Sputnik V.

Môže sa do lotérie zaočkovať občan SR očkovaný mimo územia SR?

Nie. Do očkovacej lotérie sa môžu zapojiť len občania SR, ktorí boli očkovaní na území SR.

Kde budú zverejnení výhercovia?

Výhercovia očkovacej lotérie budú zverejnení na webe bytzdravyjevyhra.sk.

Kedy bude výhra vyplatená? Bude zdanená?

Výhercovi bude výhra vyplatená do 30 dní na uvedený bankový účet. V prípade prémiovej výhry sú peniaze na bankový účet výhercu zaslané do 60 dní.

Zdanená bude len očkovacia prémia, a to bežnou sadzbou 19 %. Na účet výhercu bude prémia pripísaná už po zdanení. Sprostredkovateľský bonus však zdaneniu nepodlieha.

Môžeš sa z očkovacej lotérie odhlásiť?

Áno. Každý registrovaný občan sa môže z očkovacej lotérie odhlásiť na telefónnom čísle 048/43 17 222.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP