Nie je tajomstvom, že na Slovensku vedú dlhé roky súboj primárne dvaja streamovací giganti. Vedľa Netflixu a HBO GO je tu však dostupné aj Prime Video od Amazonu, ktoré sa ale tak veľkej obľube neteší.

Dôvod malej predplatiteľskej základne je prostý. Streamovacia služba aj napriek obrovskej knižnici absentuje v podstate akoukoľvek lokalizáciou, ktorej by naši diváci bezproblémovo rozumeli.

Podľa facebookovej stránky BingeWatch, prinášajúcej filmové a seriálové novinky v zastúpení pôvodných autorov aj nami často uvádzanej stránky Netflix CZ + SK Fans, Amazon si v Českej republike našiel partnerov, s ktorými chce spolupracovať na tamojšej lokalizácii.

Vzhľadom na to, že naša knižnica je prakticky totožná so susednou, česky lokalizovaných titulov sa dočkáme aj v našej ponuke služby. Podľa vyjadrenia adminov facebookovej stránky pre portál Živé.sk, dabing a titulky zastrešujú až štyri české štúdiá. Na v podstate kompletnom lokalizovaní ponuky sa má pracovať už od decembra.

České titulky sú aktuálne dostupné pri seriáloch Dva a pol chlapa, Dr. House, The Terror, The Big Sick, The Looming Tower Fear the Walking Dead (+cz dabing), Mr. Robot (+cz dabing), NOS4A2 (+cz dabing) alebo, okrem prvej série, sú titulky aj pri americkej verzii sitkomu The Office.

Nenechaj si ujsť
Ktorú streamovaciu službu si vybrať a ako ušetriť na predplatnom?

Podľa dostupných informácií, kooperácia streamovacej služby a lokalizačných štúdií však postupuje veľmi pomaly. Aktuálne sa pracuje na tituloch Hanna, The Man in the High Castle, Carnival Row a Borat 2.

Zistenia Živé.sk uvádzajú, že kvalita titulkov nemusí byť stopercentná. Jeden seriál sa údajne prekladá aj viacerými prekladateľmi, čo môže zabezpečiť osobnostné rozdiely aj medzi jednotlivými epizódami. Navyše, Amazon prekladateľom platí sotva tretinu toho, čo Netflix.

Bude konečne Prime Video konkurencieschopná služba aj na našom území?

Kompletný vstup Prime Videa na český trh by mal byť sfinalizovaný koncom roka. V jednoduchosti to znamená, že Česi by sa mali dočkať v podstate podobného prístupu ako v prípade Netflixu, ktorý okrem výhradne lokalizovaného obsahu ponúka aj české používateľské prostredie.

Aj vďaka Amazonu sa karty v roku 2021 v oblasti streamovacích služieb ešte väčšmi premiešajú. Ako sme už niekoľkokrát informovali, s takmer stopercentnou určitosťou sa dočkáme na Slovensku služby HBO Max a s trochou šťastia k nám v roku 2021 zavíta aj Disney+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP