HBO len pred niekoľkými hodinami ohlásilo razantné rozhodnutie, a to, že všetky filmy v roku 2021 bude vedľa kinopremiér uvádzať zároveň aj v online podobe. Pokiaľ si nad touto správu vtedy len prevrátil očami, možno spozornieš v prípade, ak sa to bude týkať aj teba.

Portál Broadband TV News informuje, že HBO Max plánuje gigantické ťaženie po celej Európe, konkrétne sa spomína aj centrálna Európa. To znamená, že už v druhej polovici budúceho roka sa dočkáme streamovacej služby, ponúkajúcej za mesačný poplatok prístup ku knižniciam Warner Bros., DC Comics, Studio Ghibli, Cartoon Network, Adult Swim a mnohým ďalším.

Obrovskou prednosťou služby je bezkonkurenčná kvalita streamingu, kedy HBO Max atakuje najvyššie méty ako Ultra HD rozlíšenie, plnohodnotné HDR a excelentný priestorový zvuk Dolby Atmos. Zároveň nahradí HBO GO, ktoré momentálne stojí 5,99 € na mesiac.

HBO Max

Američania za prémiovú službu momentálne platia 14,99 $ mesačne. Vyššiu cenovku tak služba obhajuje nadštandardnou audiovizuálnou kvalitou a všestrannou knižnicou, ktorú navyše už od vydania Wonder Woman 1984 tieto Vianoce budú dopĺňať nové filmy Warner Bros. vychádzajúce po celý nasledujúci rok.

Finálna cena pre naše trhy zatiaľ známa nie je, no určite dôjde v porovnaní s HBO GO k navýšeniu. Zároveň by sme sa čudovali, keby spoločnosť nevyužila hlavnú prednosť teraz dostupnej streamovacej služby a nevydala sa cestou takmer stopercentnej lokalizácie.

Na čo sa môžeme (konečne) tešiť?

Knižnica HBO Max je jedna z najčlenitejších na trhu. Američania majú vďaka tejto službe exkluzívny prístup ku všetkým sériám Priateľov, zatiaľ čo u nás je legendárny sitkom ešte stále dostupný na Netflixe.

Tí mali fungovať ako predpríprava na momentálne odložený špeciál s obľúbenými hercami, ktorý je už od prvého predstavenia hlavným lákadlom služby. Zároveň sa tak dočkáme očakávaných hitov ako je Matrix 4, Dune, fanúšikmi vyprosený projekt Snyder Cut, či seriálovú adaptáciu cyberpunkovej novely Snow Crash.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP