Discovery predstavilo svoju vlastnú streamovaciu službu ešte v závere minulého roka. Diváci sa jeho spustenia dočkali 4.januára, no štart novej služby bol obmedzený iba na územie USA. S novinkou však spoločnosť zavíta aj do Európy, kde ju predplatiteľom môžu poskytnúť vybraní telekomunikační operátori, s ktorými doteraz tento televízny vysielateľ spolupracoval.

Trh so streamovacími službami sa za uplynulé roky rozrástol o viacerých veľkých hráčov, najväčším a najpopulárnejším je stále v mnohých krajinách Netflix. Etablovaná služba však dostala niekoľkých silných konkurentov. Za posledný rok na seba strhli vlnu pozornosti dve služby, ktoré budú diváci rozpoznávať už podľa známych názvov. Reč je o Disney+ a najnovšie o Discovery+.

Discovery spustilo vlastný stream, príde aj do Európy

Kým prvý menovaný stream by mal aj na Slovensko zavítať už o pár mesiacov, situácia v prípade novinky od Discovery nie je tak istá. Spoločnosť neprezradila ani nenaznačila presný dátum, kedy by jej služba mala byť oficiálne dostupná v strednej Európe.

Diváci v USA si mohli premiéru Discovery+ užiť už včera. Stream do ponuky zaradil obsah od BBC, HGTV, Food Network, TLC, ID, OWN, Travel Channel, Discovery Channel a Animal Planet. Chýbať by nemali ani olympijské hry z Tokia a ďalšie športové prenosy, ktoré diváci mohli doteraz sledovať cez jeho Eurosport.

Základná cena za túto službu bola stanovená na 4,99 dolárov, avšak vo verzii predplatného aj s reklamami. Plán bez reklám je o 2 doláre drahší. Na našom trhu by sa potom mohli oficiálne ceny pohybovať na podobnej úrovni v eurách, pokiaľ sa dovtedy výška predplatného nezmení ako nedávno v prípade Disney+, ktoré k nám príde za vyšší poplatok.

Ktorí operátori v Česku a na Slovensku ho môžu zaradiť do ponuky?

Zatiaľ nie je definitívne stanovené, u ktorých slovenských a českých operátorov nové Discovery+ môžeme očakávať. Podľa našich informácií by mohla byť služba dostupná u viacerých spoločností, ktoré s Discovery aktuálne spolupracujú.

V Česku ide o operátorov Vodafone, O2, T-Mobile, Telly, SMART Comp. a NEJ.CZ. Vodafone už pritom spoluprácu s Discovery na rozšírení Discovery+ potvrdil vo vyjadrení generálneho riaditeľa Davida Zaslava, informuje Lupa.cz.

Pevné vzťahy, ktoré má Vodafone so svojimi zákazníkmi, nám umožnia silný štart pre našu službu Discovery+, kedy spoločne prinesieme konečnú platformu plnú zábavy zo skutočného života zákazníkom naprieč Európou.

Naše hybridná dohoda so spoločnosťou Vodafone podporuje našu stratégiu rozširovania našich lineárnych distribučných vzťahov s cieľom priniesť náš populárny obsah zákazníkom napriek platformami a zariadeniami,“ uviedol podľa portálu Lupa.cz generálny riaditeľ spoločnosti Discovery.

Podobnú stratégiu a spoluprácu pri rozširovaní Discovery+ možno očakávať aj v prípade slovenských telekomunikačných operátorov. S Discovery aktuálne u nás spolupracuje Telekom, Digi Slovakia, UPC, Orange, ANTIK Telecom, Slovanet a SWAN.

Práve u nich tak môžeme v budúcnosti veľmi reálne očakávať sprístupnenie streamovacej služby. Dohoda Discovery a operátora Vodafone pritom zahŕňa rozšírenie služby do 12 európskych krajín, kde ponúka služby. Dostupnosť sa bude postupne zlepšovať v tomto aj budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom