Minulý mesiac bol z pohľadu hráčov značne rozporuplný. Novinka Werewolf: The Apocalypse – Earthblood síce očakávania nesplnila, v druhej polovici mesiaca však fanúšikov hororov potešilo výborné pokračovanie Little Nightmares II.

V marci sa o reparát pokúsi next-gen verzia Marvel’s Avengers a na monitory PC sa po desiatkach rokov dostáva séria Kingdom Hearts. Prinášame ti zoznam toho najzaujímavejšieho, čo sa ku nám v novom mesiaci dostane.

Yakuza: Like a Dragon

Dátum vydania: 2. marec

Platforma: PlayStation 5

Pokračovanie legendárnej série zo sveta japonského podsvetia bolo jedným z najväčších prekvapení minulého roka. Výrazný odklon od tradičného akčného zamerania pôvodnej série prijala hráčska obec s obrovským nadšením. Kombinácia osvedčených kulís japonskej mafie a nového prístupu k akčnej zložke priniesli do zabehnutej značky nový, svieži vietor.

O kvalitách titulu sa môžeš presvedčiť v našej recenzii, kde sme chválou skutočne nešetrili. Kvalitný scenár, prepracovaný súbojový systém a výborne napísané postavy, si už začiatkom marca budeš môcť vychutnať v natívnom 4K rozlíšení a v stabilných 60 snímkach za sekundu. Ak si ešte nenaskočil na vlak menom Yakuza, teraz je tá pravá chvíľa, vylepšenie je totiž pre majiteľov pôvodnej verzie k dispozícii bezplatne.

Maquette

Dátum vydania: 2. marec

Platforma: PlayStation 4, PlayStation 5

Maquette už na prvý pohľad pôsobí veľmi zvláštne, až mysticky. Zatiaľ vieme, že v logicky ladenej novinke sa v bližšie nešpecifikovanej kaviarni sa stretol mladý pár. Mladík, snažiaci sa o zvečnenie okolia formou kresby, zaujal mladú dámu čakajúcu na svoju šálku kávy. Následne začali spoločnými silami v skicári tvoriť svoj vlastný, malý svet a vôbec netušili, aký to bude mať dopad na reálny svet.

V tejto logickej hre z pohľadu prvej osoby sa totiž prelínajú dva vzájomne sa ovplyvňujúce svety. Hráč sa pohybuje v zmenšenej verzii reálneho sveta, ktorý je jeho dokonalou kópiou. Vtip je v tom, že sa každý hráčov počin prejaví aj v skutočnom svete. Novinka bude súčasťou marcovej ponuky PlayStation Plus.

Monster Jam Steel Titans 2

Dátum vydania: 2. marec

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Google Stadia

Ak ťa láka vôňa benzínu, spálenej gumy a vyžívaš sa v reve obrovských motorov poháňajúcich ešte väčšie plechové kolosy, potom je Monster Jam Steel Titans 2 určený práve tebe. Pokračovanie netradičnej zábavy na štyroch kolesách sa blíži bleskovou rýchlosťou a už o pár dní si budeš môcť vyskúšať pocit z riadenia Monster Truckov na vlastnej koži.

Autori sľubujú vylepšenú technickú stránku, viac tratí a rozšírenie vozového parku, pričom mamutie kolosy bude možné vizuálne upravovať. Okrem štandardných a uzavretých arén sa pozrieme aj na vonkajšie okruhy. Dostupné budú rôzne herné módy spočívajúce napríklad v zničení súpera alebo prekonávaní rôznych výziev. Chýbať nebude ani klasické súperenie o prvé miesto alebo režim voľnej jazdy.

Nenechaj si újsť
Remake desaťročia: Diablo 2 hlási veľkolepý návrat, pozri si prvý trailer/

Mortal Shell: Enhanced Edition

Dátum vydania: 4. marec

Platforma: PlayStation 5, Xbox Series X/S

Dark Souls svojim nekompromisným prístupom k hráčom inšpirovala mnoho vývojárov. Kvality série nedávno potvrdila prerábka úplne prvého titulu Demon’s Souls, ktorý okrem svojho dokonalého dizajnu ukázal ohromné možnosti next-gen hardvéru. Minuloročný Mortal Shell patril (a stále patrí) k tomu najlepšiemu, čo v žánri akčných hier na hrdinov nájdeme.

Novinka v podobe vylepšenej verzie pre PlayStation 5 a Xbox Series S/X prišla pomerne nečakane. Vlastníkov pôvodného titulu pre dosluhujúce zariadenia tvorcovia potešia bezplatným vylepšením zvyšujúcim kvalitu už tak veľmi pôsobivého vizuálu. Next-gen verzia sľubuje natívne 4k rozlíšenie, vylepšené textúry a plynulých 60 snímok za sekundu.

The Elder Scrolls Online: Flames of Ambition

Dátum vydania: 8. marec

Platforma: PC, Google Stadia (16. marec pre PlayStation 4, Xbox One)

Flames of Ambition je ďalšie zo zdanlivo nekonečného radu DLC pre jedno z najpopulárnejších MMORPG súčasnosti – The Elder Scrolls Online. Rozšírenie tohto beztak obrovského sveta sa odohráva tam, kde to celé začalo, teda pred bránami Oblivionu a hráčovou úlohou bude odhaliť a zničiť novú hrozbu vo svete Tamriel.

V novom DLC zameranom na kooperáciu sa hráči pozrú do novej oblasti The Cauldron and Black Drake Villa. V rozsiahlom regióne čakajú nové výzvy vrcholiace náročným súbojom s novým bossom Prince of Destruction. Chýbať nesmú samozrejme ani nové sady brnení a zbraní, pomocou ktorých sa tvoje šance na jeho porazenie výrazne zvýšia. Majitelia PC a Stadia ESO Plus edície budú mať k rozšíreniu časovo exkluzívny prístup, ostatní si musia počkať do 16. marca.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Dátum vydania: 12. marec

Platforma: PlayStation 5, Xbox Series S/X, Nintendo Switch

Ušatý hrdina Crash Bandicoot sa vrátil vo veľkom štýle. Detailný rozbor tohto hráčmi vymodleného pokračovania v štýle jump & run si môžeš prečítať v našej recenzii. Už 12. marca si budeš môcť vychutnať toto náročné dobrodružstvo vo vylepšenej podobe. Verzie pre next-gen zariadenia budú bežať v natívnom 4K rozlíšení s variabilným snímkovaním dosahujúcim až 60 fps. Dočkajú sa aj majitelia Nintendo Switch, kde titul vychádza vo svojej pôvodnej verzii.

Majiteľov PlayStation 5 do diania na obrazovke ešte intenzívnejšie vtiahne ovládanie naplno využívajúce adaptívne spúšte nového ovládača DualSense. Otravné nahrávanie je minulosťou a ty sa tak môžeš naplno venovať samotnej hre. Autori vylepšili aj audio stránku titulu, zvuk bude plne 3D. Pre vlastníkov pôvodných verzií pre PlayStation 4 a Xbox One bude next-gen update dostupný bezplatne.

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

Dátum vydania: 16. marec

Platforma: Nintendo Switch

Akčné RPG z tradičného fantasy sveta, kde dobro neúspešne bojuje proti zlu sa po prvý krát objavilo už roku 2012. Dobové recenzie chválili výborný súbojový systém a hlavne vykreslenie herného sveta z pera svetoznámeho spisovateľa R. A. Salvatore. O svoje znovuzrodenie sa titul pokúsil minulý rok vo svojom HD prepracovaní s krkolomným názvom Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning.

Aj napriek istým nedostatkom ide o hodnotný titul, ktorý z nášho pohľadu určite stojí za vyskúšanie. Tentokrát sa novinka dostáva na zariadenia Nintendo Switch, kde bude konkurovať velikánom v podobe podobne ladených titulov z univerza Legend Of Zelda alebo nedávno vydanému antickému dobrodružstvu Immortals Fenyx Rising.

NEPREHLIADNI
Myslíš si, že filmy podľa hier sú katastrofa? Opačne je to ešte horšie – toto sú najhoršie hry inšpirované filmami

Marvel’s Avengers

Dátum vydania: 18. marec

Platforma: PlayStation 5, Xbox Series S/X

Obrovské očakávania od Marvel’s Avengers sprevádzala ohromná marketingová kampaň, výsledný produkt však nedopadol podľa očakávania. Čo sa mohlo pokaziť pri tak obrovskom potenciáli, ktorý univerzum Marvel poskytuje? Aj napriek výborne zvoleným hlavným hrdinom z radov super hrdinov nám štúdio Crystal Dynamics naservírovali opakujúcu hrateľnosť bez štipky akéhokoľvek náznaku inovácií či nových nápadov.

Tvorcovia novodobých dobrodružstiev najznámejšej archeologičky všetkých čias Lary Croft sa ale pokúsia napraviť svoju reputáciu a prichádzajú s verziou pre next-gen zariadenia. Vylepšenia týkajúce sa technickej stránky a prinášajúce 4K rozlíšenie a stabilnejšie snímkovanie znejú síce lákavo, no či to bude pre sklamaných fanúšikov komiksovej predlohy dostačujúce ukáže až čas.

Evil Genius 2: World Domination

Dátum vydania: 30. marec

Platforma: PC

Evil Genius 2: World Domination na naše obrazovky prinesie humorne ladený strategický titul. Vývojári z Rebellion tak zaútočia na naše bránice koncom mesiaca spôsobom nápadne pripomínajúcim staručký Dungeon Keeper. Spomínaná podobnosť je určite na mieste, aj v novinke sa totiž postavíme na stranu tých zlých.

Podľa dostupných ukážok sa titul neberie vôbec vážne. Svojím vizuálnym spracovaním sa približuje k animovaným seriálom, chýbajú už len známi Mimoni starajúci sa o chod tovární. V tých bude možné realizovať šialené nápady bláznivého vedca, ktoré následne využijú tvoji poskokovia vysielaní na misie po celom svete. Táto zaujímavo pôsobiaca novinka bude k dispozícii výhradne na Steame.

KINGDOM HEARTS Series

Dátum vydania: 30. marec

Platforma: PC

Mnohí z nás už ani nedúfali, že by sa niečo podobné mohlo stať skutočnosťou. Séria Kingdom Hearts vznikla totiž v roku 2002 a až doteraz šlo o výhradne konzolovú záležitosť. Netradičné univerzum je vytvorené kombináciou svetov Final Fantasy a Disney. Vo svojej podstate ide o akčné RPG s jednoduchým rozvojom postáv, akčnými súbojmi a prepracovanom príbehu.

Vzhľadom na dejovú nadväznosť jednotlivých častí je preto logickým rozhodnutím sprístupniť úplne všetky hlavné diely. Kolekcia Kingdom Hearts HD 1.5+2.5 Remix tak obsahuje HD verziu prvých dvoch častí. Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue je následne premostením medzi udalosťami druhého a tretieho dielu. Veľkolepé finále odohrávajúce sa v Kingdom Hearts 3 + Re Mind DLC edícii pôvodný príbeh ešte viac dopĺňa a prináša dodatočných 13 ultra silných bossov, ktorí otestujú tvoje bojové schopnosti.

Prečítaj si tiež
Oddworld zadarmo, nové hry aj množstvo next-gen noviniek. Konferencia Sony nesklamala, tu je kompletný prehľad

Kingdom Hearts Melody of Memory je variáciou na hudobné tituly typu Guitar Hero, len k hraniu nebudeš potrebovať plastovú gitaru. Kompilácia obsahuje viac ako 140 skladieb, príbehový mód, voľný režim a samozrejme, jednotlivé skladby si môžeš jednoducho vypočuť v štýlovom prehrávači.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú