O návrate druhého dielu ikonickej hernej značky Blizzardu sa v zákulisí hovorilo už dlhšie, až teraz však herná spoločnosť domnienky konečne oficiálne potvrdila. Diablo 2 prichádza a bude sa hrať lepšie ako kedykoľvek pred tým.

Bez akýchkoľvek zásadných úprav

RPG klasika z roku 2000 bola oznámená počas práve prebiehajúce BlizzConu, kde sa uviedla sľubným úvodným trailerom. Technicky vzato nepôjde o remake, ale o remaster pôvodnej hry, tvorcovia totiž neplánujú do hrateľnosti takmer vôbec zasahovať a všetky herné mechaniky zostanú zachované.

K hráčom sa tak dostane originálna hra spoločne so všetkými expanziami, a to vrátane všetkých dodatočne predstavených tried. Návrat samozrejme hlásia aj ikonickí bossovia, hra bude kompletne postavená na starom kóde, čo znamená prakticky identickú hrateľnosť, a to vrátane známych exploitov či správania protivníkov.

Blizzard do chystanej novinky predsa len predstaví niekoľko vylepšení, za zmienku stojí napríklad úložisko itemov pre všetky postavy alebo novinka v podobe automatického lootovania. Výkonný producent hry, Rod Fergusson, však upresňuje, že kto chce itemy zbierať manuálne, hra mu to samozrejme umožní.

Prečítaj si aj
Takto by vyzerala ikonická hra Diablo 2, ktorej totálne zmenili grafiku pomocou umelej inteligencie

O remaster sa postará štúdio Vicarious Visions, čím sa potvrdila pravdivosť dávnejších únikov. Vicarious Visions bolo pod značku Blizzardu pričlenené iba minulý mesiac, pred tým sa vývojári postarali napríklad o skvelý remake Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2.

Zobraziť celú galériu (0)
Blizzard Entertainment

Diablo 2 je teda v osvedčených rukách, ambície tvorcov však nesiahajú ďalej ako po úpravu vizuálnej stránky, čo potvrdil aj riaditeľ dizajnu, Robert Gallerani.

Keďže nejde o remake, nemusíme nič znova pretvárať. Je to v podstate akoby sme menili olej – dávame pozor na to, aby všetko bežalo hladko, zároveň ale nič nič nemeníme. Doslova prečesávame každý riadok kódu. Musíme byť opatrní aj pri opravovaní chýb, pretože všetko je navzájom prepojené.

Pre konzoly aj PC

Vydanie staronového Diabla bolo potvrdené ako na staré konzoly Xbox One a PS4, tak aj na ich next-gen nástupcov a zariadenia PC a Nintendo Switch. V oblasti vizuálu nejde o žiadne prekvapenie, Diablo 2 ponúkne ostrejšiu grafiku s vyšším snímkovaním, rozlíšením a celkovým dôrazom na detail.

Nenechaj si ujsť 
Nikto od nich nič nečakal, stali sa svetovými megahitmi. Toto sú fenomenálne hry, ktoré prerazili napriek nulovým očakávaniam 

Na PC, Xbox Series X a PS5 remaster pobeží v 4K a 60 fps. PC verzia hry bude zároveň podporovať ultra-široké monitory, vyššiu obnovovaciu frekvenciu a ovládanie cez gamepady. Na starších konzolách a Nintendo Switch bude rozlíšenie nižšie. Remasterované bude aj audio do podoby Dolby 7.1, soundtrack ku hre však zostane nezmenený.

Remaster Diabla počas hrania umožní aj zobrazenie v pôvodnej grafike z roku 2000 pri rozlíšení 800×600, medzi starou a novou verziou bude podľa tvorcov možné počas hrania dynamicky prepínať. Plného remaku sa v hre dočkajú iba prestrihové pasáže, ktoré Vicarious Visions vytvorí odznova. Celkovo takto vývojári prerobia približne 27 minút videa.

Diablo 2: Resurrected sa na PC a konzoly dostane počas tohto roka, potvrdené bolo aj hranie naprieč platformami, ak to výrobcovia konzol umožnia. Majitelia PC sa budú môcť čoskoro prihlásiť aj do Alfa testovania hry, cenovka PC verzie bola oznámená na $ 39,99.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP