Predplatné kancelárskeho balíka Office 365 bude o pár týždňov dostupné v novej podobe. Microsoft sa chce novinkami zamerať na jedinca, ale aj rodiny, pre ktorých vytvoril dva mesačné plány a zahrnul v nich viacero aplikácií. Nové predplatné pre Microsoft 365 príde už 21. apríla za nezmenenú cenu. Spoločnosť ním chce nahradiť doterajšie plány používateľov, informuje The Verge.

Microsoft na zmeny v predplatnom upozorňoval už dávnejšie. Oficiálne ich predstavil včera. Upraveným plánom predplatného pre Office balík mení spoločnosť spôsob, akým sa jej nástroje dostávajú ku koncovému zákazníkovi. Nový program bude stále obsahovať známe Office aplikácie, no teraz miesto predplatného iba na Word, Excel a podobné tituly používateľ dostane dva druhy mesačného plánu.

Microsoft mení predplatené Office balíky. Cena však ostáva rovnaká

Lacnejší je určený pre jedného používateľa, ktorý si môže balík „Personal“ zaplatiť za necelých 7 dolárov mesačne a v druhom „Family“ programe ponúka Microsoft plán pre 6 členov. Takáto možnosť bude mesačne stáť zhruba 10 dolárov. Ceny teda ostávajú rovnaké ako za doterajšie plány Office 365 Home a Personal. Oba druhy predplatného budú zahŕňať Office aplikácie a k nim spoločnosť pridá novú aplikáciu Family Safety a Microsoft Teams.

Microsoft

Odteraz sa predplatné navyše neoznačuje ako Office 365, ale Microsoft 365. Aplikácia Family Safety ponúka možnosť sledovať členov rodiny, zdieľať ich polohu a spravovať strávený čas pred obrazovkou medzi jednotlivými zariadeniami. Taktiež je možné odosielať upozornenie, ak člen rodiny opustí domov alebo školu.

Nový rodinný a osobný balík predplatného bude zahŕňať tiež mailovú aplikáciou Outlook s 50 GB kapacity, spomínané Office aplikácie, cloudové úložisko OneDrive s 1 TB miesta, ale aj nahrávanie Skype hovorov. S predplatným používateľ získa aj doplnkové bezpečnostné riešenia, ktoré ho majú ochrániť pred phishingovými útokmi a malvérom. V spomínaných aplikáciách však Microsoft prinesie aj niekoľko vylepšení.

Aplikácie dostanú viacero noviniek

Jednou z najväčších zmien je sprístupnenie aplikácie Teams pre jednotlivých používateľov, ktorým chce spoločnosť pomôcť v týchto časoch pomôcť prepojiť prácu a osobný život. Narozdiel od biznis verzie sa bude táto edícia líšiť niekoľkými odlišnosťami ako zdieľaným kalendárom pre členov rodiny, zdieľaním fotografií, prístupom k OneDrive, no nebudú chýbať video hovory a plánovanie úloh, informoval TechCrunch.

V novom predplatnom bude môcť používateľ využiť vo Worde aj nový nástroj Editor, ktorý poskytuje lepšie možnosti na úpravu a kontrolu textu.

Táto funkcia pomáha pri písaní aj so štylizáciou, vyznačuje často využívané slová,  no taktiež ponúka možnosť na prepisovanie celých viet. Študenti budú môcť využiť aj nástroj na kontrolu plagiátorstva vo svojich prácach.

Nenechaj si ujsť
Microsoft Office nie je tvoja jediná možnosť. Toto sú najlepšie bezplatné alternatívy

Zmenil sa aj PowerPoint a jeho funkcia pre prezentovanie, ktorou sa môže používateľ naučiť lepšie podať svoju prezentáciu. Aplikácia bude teraz monitorovať hlas a ponúkať rôzne odporúčania pre zlepšenie prezentačných schopností.

V aplikácii Excel zasa pribudnú nové typy dát, budú podporované jedlá, kiná, filmy a jednoduchý názov zeleniny môže používateľ zmeniť na dáta a zobrazovať napríklad nutričnú hodnotu. Tieto nové dáta sú poskytované exkluzívne pre predplatiteľov Microsoft 365 balíka z Wolfram Alpha.

Používatelia s predplatným taktiež získajú výhody v Outlook aplikácii, kde im pribudne možnosť využitia 200 šablón, tisícok obrázkov a videí z Getty Images či funkcia prepojenia osobného kalendára s webom. V Office aplikáciách pribudne aj 300 nových typov písma a 2 800 ikon.

Popritom Microsoft predstavil aj nový Password Manager (správca hesiel) pre prehliadač Edge, ktorý ale nebude súčasťou predplatného. Nový správca hesiel však bude mať za úlohu porovnať heslá používateľa s databázou hacknutých hesiel. V Edge taktiež pribudla možnosť ukladať otvorené okná vertikálne.

Microsoft

Predplatné Office 365 Home a Personal doteraz využíva až 38 miliónov používateľov a všetci automaticky prejdú už počas budúceho mesiaca na nový plán Microsoft 365 Personal alebo Family.

Predplatitelia však budú môcť vďaka spolupráci Microsoftu s partnermi ako Adobe, Bark, Blinkist, Creative Live, Experian, Headspace a TeamSnap využiť aj niektoré prémiové možnosti aplikácií tretích strán. Ponuka nových programov predplatného bude dostupná pre každého po celom svete, vrátane Slovenska, už od 21. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom