Zaklínač po svojej premiére v decembri 2019 vyvolal menšie šialenstvo a už mesiac po premiére sa nová fantasy sága od Netflixu zaradila na rebríček najsledovanejších seriálov streamovacej služby. Pokračovanie malo mať premiéru ešte koncom minulého roka, neustále prieťahy s nakrúcaním však horúco očakávanú druhú sériu sústavne posúvajú. Kedy sa jej dočkáme a čo o nej vlastne vieme?

Kedy bude premiéra?

Druhá séria Zaklínača sa podľa pôvodných plánov mala na Netflixe objaviť ešte minulý rok, do toho však vstúpil COVID-19 a produkcia seriálu bola zastavená. Filmári pristúpili ku striktným opatreniam, zrušili vyhliadky na nakrúcanie vo vybraných lokalitách, medzi ktorými pred pandémiou figurovalo aj Slovensko a väčšina druhej série sa nakrúca vo Veľkej Británii.

Netflix

Nakrúcanie sprevádzali viaceré komplikácie. Pozitívne bol napríklad testovaný Islanďan Kristofer Hivju, nová tvár druhej série, nepomohlo ani nedávne zranenie hlavnej hviezdy Henryho Cavilla či lockdown v Británii, počas ktorého sa produkcia opäť zastavila.

Dátum premiéry bol odhalený na Witchercone, 2. séria na Netflixe odštartuje 17. decembra, dva roky po uvedení pôvodnej série. Poznáme už aj názvy jednotlivých epizód, meno finálnej ôsmej časti však tvorcovia taja.

  • A Grain of Truth”
  • “Kaer Morhen”
  • “What Is Lost”
  • “Redanian Intelligence”
  • “Turn Your Back”
  • “Dear Friend
  • “Voleth Meir”
O čom bude 2. séria Zaklínača?

Text nižšie obsahuje spoilery.

Tvorcovia dej prichádzajúcej druhej série zatiaľ nekonkretizovali, zápletka sa však s istotou bude točiť predovšetkým okolo princeznej Ciri, s ktorou sa Geralt stretol na konci prvej série. Potvrdené bolo, že značná časť deja sa bude odohrávať v pevnosti Kaer Morhen, bašte Zaklínačov, kde Ciri podstúpi bojový výcvik a stretne aj Geraltových starých známych.

Dej prvej série sa inšpiroval dvojicou kníh Meč osudu (Sword of Destiny) a Posledné želanie (The Last Wish) poľského autora Andrzeja Sapkowskeho, ide však len o zbierky poviedok, čomu zodpovedalo aj pomerne chaotické skákanie v čase a necelistvosť príbehovej línie v seriáli. Pokračovanie na tom má byť podľa showrunnerky Lauren Schmidt Hissrich z príbehového hľadiska podstatne lepšie a dejová línia má byť ucelenejšia.

Netflix

Druhá séria takmer s istotou začne sledovať udalosti hlavnej knižnej série Zaklínača, ktorá pozostáva z celkovo piatich kníh. Konkrétne by pokračovanie malo sledovať udalosti z úvodnej knihy Krv Elfov (Blood of Elves), ktorá predstavuje zaklínačský výcvik Ciri, ale tiež napätie medzi kráľovstvami na čele s dobyvačným Nilfgardom a nevraživé vzťahy medzi jednotlivými rasami.

V popredí druhej série bude stáť predovšetkým princezná Ciri a budovanie nového vzťahu s jej ochrancom Geraltom. Toho bude po boku skutočne potrebovať, silné a zatiaľ ešte nepochopené schopnosti Ciri totiž priťahujú pozornosť mocných strán, ktoré ju začnú aktívne vyhľadávať a v nebezpečí sa tak ocitnú všetci jej spoločníci. Trojica ústredných postáv v podaní Geralta, Ciri a Yennefer bude existovať v jednej časovej línii, očakávať však podľa tvorcov môžeme aj retrospektívne vsuvky.

Určite nezmeškaj
Najväčšie fantasy súčasnosti prichádza, Pán prsteňov bude najdrahším seriálom v histórii – toto je všetko, čo o ňom musíš vedieť

Predpokladá sa, že pokračovanie sa ponesie v akčnejšom a vizuálne vyladenejšom duchu ako prvá séria. Na Zaklínačovi s Netflixom totiž podľa Redanian Intelligence spolupracuje až deväť štúdií zameraných na vizuálne efekty.

Potvrdených bolo viacero veľkých bojových stretov, jeden z najväčších sa bude odohrávať v pevnosti Kaer Morhen. Ďalšie akčné sekvencie by mali zahŕňať vojská Nilfgaardu, ale aj elfov, chýbať samozrejme nebude ani zástup príšer, s ktorými si Zaklínači zmerajú sily.

Kto sa v 2. sérii objaví?

Ústrední protagonisti zostávajú v druhej sérii nezmenení, ak sa seriál bude inšpirovať knižnou predlohou, čoraz väčšiu pozornosť si na obrazovke bude pýtať princezná Ciri.

Samozrejmosťou je Henry Cavill ako Geralt z Rivie aj nevyspytateľná čarodejníčka Yennefer v podaní krásnej Anya Chalotra. Uvidíme aj Triss či nenapraviteľného rojka Jaskiera, ktorý sa novou piesňou nepochybne pokúsi napodobniť podobné šialenstvo, ako po premiére prvej série vyvolal kúskom Toss a Coint to Your Witcher.

Vo vedľajších úlohách sa objaví viacero známych tvárí z prvej série, veľkú pozornosť však pútajú aj noví hereckí protagonisti, ktorí v mnohých smeroch napovedia aj o dejovom zasadení. Tu sú najdôležitejšie herecké posily a nové postavy prichádzajúceho Zaklínača. Text nižšie môže obsahovať spoilery.

Kristofer Hivju Nivellen

HBO

Najzvučnejším novým hereckým menom v druhej sérii je charizmatický Islanďan Kristofer Hivju, ktorého si mnohí diváci zamilovali v role Tormunda Giantsbanea v Game of Thrones. Hivju si v pokračovaní zahrá aristokrata menom Nivellen, ktorý bol prekliaty kvôli spáchanému zločinu a musí znášať podobu monštra.

Nivellen je ústrednou postavou v poviedke od Andrzeja Sapkowskeho s názvom A Grain of Truth, ktorú fanúšikovia opisujú ako netradičné poňatie rozprávkovej klasiky Kráska a zviera.

Keďže pôjde len o krátku poviedku, Hivju si s najväčšou pravdepodobnosťou zahrá len v jednej epizóde a nepredpokladá sa, že by mal mať v rámci druhej série významnejšiu úlohu.

Kim Bodnia Vesemir

BBC America / CD Projekt Red

Oveľa väčší priestor v druhej sérii Zaklínača dostane dánsky herec Kim Bodnia, ktorého si televízni fanúšikovia môžu pamätať zo seriálov Killing Eve či The Bridge. Herecký veterán sa vžije do role Vesemira, najstaršieho žijúceho Zaklínača v seriáli, ktorý vychoval Geralta a priučil ho jeho remeslu. Zároveň sa predpokladá, že Vesemir bude najdôležitejšou novou postavou druhej série.

Vesemir má s Geraltom blízky, takmer otcovský vzťah a patrí medzi malú hŕstku ľudí, na ktorých Geraltovi skutočne záleží. Charizmatický veterán zároveň patrí do nepočetnej skupiny Zaklínačov, ktorí prežili masaker v domovskej pevnosti Kaer Morhen, čo z neho spravilo tvrdého, no bdelého ochrancu ohrozeného rádu lovcov monštier.

Agnes Born – Vereena

YouTube/Ossa

Podobne ako Kristofer Hivju bude aj herečka Agnes Bjorn zohrávať kľúčovú úlohu v dejovej línii podľa poviedky A Grain of Truth. Tá bude pokrývať nosnú časť úvodnej epizódy druhej série. Agnes Born v pokračovaní Zaklínača stvárni postavu Vereeny, ktorá je jedinou spoločníčkou a zároveň láskou prekliateho Nivellena.

Vereena je na prvý pohľad krásna a zraniteľná žena, ktorá je však v prípade ohrozenia schopná brutálneho násilia. Fanúšikovia univerza Zaklínača možno dobre vedia, odkiaľ Vereena čerpá svoju silu, bez zbytočných spoilerov prezradíme len toľko, že zdanie krehkej ženy môže kruto klamať.

Basil Eidenbenz – Eskel

YouTube/Screenshot

Druhá séria nás zavedie aj do pevnosti Zaklínačov, Kaer Morhen, kde Geralt okrem svojho učiteľa Vesemira stretne starých známych a priateľov. Jedným z najbližších z nich je aj Eskel, ktorého mal v pokračovaní stvárni 27-ročný švajčiarsky herec Basil Eidenbenz. Eskel sa objavil nielen v knihách, ale tiež v herných prevedeniach Zaklínača a predovšetkým vďaka zjazvenej patrí k nezabudnuteľným postavám poľskej fantasy.

S danou postavou sa v pôvodnom scenári druhej série sa najskôr vôbec nepočítalo, nie je preto úplne jasné, akú veľkú úlohu bude Eskel zastávať. Osud Eskela však v 2. sérii pravdepodobne príliš veselý nebude, aspoň podľa uniknutých informácií, ktoré naznačujú masívny odklon od knižnej série.

Paul Bullion Lambert 

YouTube/Ossa

Geralta bude naprieč druhou sériou sprevádzať aj ďalší blízky priateľ, Zaklínač Lambert. Ten z knižnej i hernej série známy nielen vďaka uštipačnému humoru a ostrému jazyku, ale tiež kvôli smrtiacej práci s mečom, ktorú ovláda dokonale a vyrovná sa mu v nej len málokto.

S mečom a bojovými choreografiami sa zoznamuje už aj britský herec Paul Bullion (Peaky Blinders), ktorý sa na Twitteri viackrát pochválil videami priamo z tréningov a Lamberta v pokračovaní stvárni. Postave Lamberta by mala zároveň patriť väčšia úloha, pravdepodobne aj preto, že sa vo veľkej miere podieľal na výcviku princeznej Ciri.

Yasen Atour Coen

YouTube/Ossa

Práci s mečom a disciplíne bude Ciri v pevnosti Kaer Morhen učiť aj ďalší Zaklínač menom Coën. Ten je v knihách zobrazený ako mierny outsider, keďže nepatrí do Školy Vlka, pod ktorou boli vyučení všetci zo zmienených Zaklínačov vyššie, a to vrátane Geralta. Napriek tomu si Coën so Ciri vybuduje pevné puto a dvojica sa stane priateľmi.

Seriálovú podobu Coënovi prepožičia americký herec Yasen Atour, ktorého diváci mohli v menších úlohách vidieť napríklad v Mission Impossible: 5 či Ben-Hur. Postava Coëna sa vyskytla aj v prvej časti herného Zaklínača, uvidíme, či sa tvorcovia seriálu budú držať jeho pôvodného tragického príbehu alebo si pre danú postavu nachystali niečo vlastné.

Mecia Simson Francesca

YouTube/Ossa

Exotická britská kráska a top modelka Mecia Simson sa do hereckého tímu Zaklínača v žiadnom prípade nedostala náhodou. Francesca Findabair, ktorú v seriáli stvárni, je totiž opisovaná ako najkrajšia žena v celom univerze Zaklínača. Zvodná elfka okrem krásnej tváre a dokonalej postavy disponuje aj magickými zručnosťami a ostrým intelektom.

Určite nezmeškaj
Dychberúca história Zaklínača: Od národného pokladu až po svetový fenomén, ktorý hrajú aj Japonci

Francesca je nebezpečnou politickou hráčkou, prominentnou členkou Lóže čarodejníc a disponuje vzácnymi vedomosťami o Staršej krvi, ktorá koluje v žilách Ciri. Vyskytla sa celkovo v štvorici kníh od Sapkowskeho, ide teda o dôležitú postavu, ktorú pravdepodobne uvidíme aj v ďalších chystaných sériách.

Aisha Fabienne Ross –  Lydia

YouTube/Ossa

Lydia je čarodejníčka a asistentka mocného mága Vilgefortza, ktorého sme mohli vidieť vo vybraných častiach prvej série. Vilgefortz sa vráti aj v pokračovaní, kde ho bude sprevádzať pôvabná Aisha Fabienne Ross v role jeho šarmantnej pomocníčky. Dvojica má medzi sebou komplikovaný vzťah a Lydia je svojmu pánovi celkom oddaná.

Jej krása je však iba ilúziou, v skutočnosti má totiž Lydia znetvorenú tvár kvôli nevydarenému experimentu so starodávnym artefaktom, na ktorom sa na naliehanie Vilgefortza aj napriek výhradám zúčastnila. Potvrdené bolo, že postava Lydie sa objaví v dvoch epizódach.

Carmel Laniado – Violet

YouTube/Ossa

Najzáhadnejšiu posilu nových hereckých tvárí v druhej sérii predstavuje britská tínedžerka Carmel Laniado, ktorá si v pokračovaní zahrá postavu Violet. Jej účasť bola potvrdená najmenej v troch epizódach, okrem tvorcov však aktuálne nikto nemá tušenie, akú rolu bude Violet v rámci pokračovania zohrávať.

Otestuj svoje vedomosti
KVÍZ: Miluješ Zaklínača, Game of Thrones a žáner fantasy? Tento kvíz zvládne len pravý fanúšik

O postave sa totiž nepíše v žiadnej z vydaných kníh, nevyskytuje sa ani v hernej trilógii. Jediné informácie o mladej postave má aktuálne portál Deadline, ktorý Violet opisuje ako hravé a chytré dievča s rozmarným správaním a občasnými sadistickými sklonmi.

Budú aj ďalšie série?

Netflix má so Zaklínačom veľké plány a fantasy univerzum sa v blízkej budúcnosti dočká hneď niekoľkých projektov. Tým najhlavnejším zostáva Zaklínač, pri ktorom majú tvorcovia námet na niekoľko sérií vopred.

Poľský fantasy autor Andrzej Sapkowski celkovo Zaklínačovi venoval až osem kníh, pričom päť z nich tvorí hlavnú ságu. Práve jej udalosti začne sledovať prichádzajúce pokračovanie, prvá séria slúžila len ako prequel k hlavnému chodu. Ak by sa Netflix držal striktne knižnej série, čaká nás najmenej 5 ďalších sérií.

Netflix

Súbežne s hlavným seriálom však Netflix pracuje aj na ďalších projektoch. Veľkú pozornosť púta najmä miniséria The Witcher: Blood Origin, ktorá sa bude odohrávať približne 1 200 rokov pred udalosťami seriálu a zameria na príbeh prvého Zaklínača na zlatý vek civilizácie elfov. Tí sú v univerze Zaklínača vnímaní ako podradná rasa, kedysi však išlo o vznešený a majestátny národ, ktorý doplatil na konflikt s ľuďmi i na vlastnú pýchu.

Blood Origin sa rovnako predstaví aj okolnosti, ktoré predchádzali k tzv. „Konjukcii sfér“, kľúčovej udalosti v univerze Zaklínača, kedy sa otvorili brány medzi paralélnymi svetmi a vymazali sa hranice medzi svetmi ľudí, elfov a príšer.

Dvojica seriálov na seba bude vzájomne odkazovať, na Blood Origin bude pracovať viacero tvorcov hlavného seriálu za výdatnej asistencie Andrzeja Sapkwoskeho v úlohe odborného poradcu.

Tretím rozpracovaným projektom z univerza Zaklínača je The Witcher: Nightmare of the Wolf. V tomto prípade však nepôjde o seriál, ale o celovečerný 80-minútový animovaný film, ktorý sa zameria na postavu Vesemira, Geraltovho mentora a správcu pevnosti Kaer Morhen. Nightmare of the Wolf bude mať na Netflixe premiéru 23. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP