Produkcia druhej série Zaklínača pozastavenej koronavírusom sa v auguste konečne rozbehla. Portál Redanian Intelligence upozorňuje na skutočnosť, že štáb konečne našiel lokáciu, potenciálne slúžiacu ako kulisy ikonického Kaer Morhen.

Netflix pre potreby natáčania použije filmármi obľúbenú lokáciu Fountains Abbey v severnom Anglicku, ktorá podľa záberov pôsobí ako vynikajúca kulisa pre potreby fantasy seriálu takýchto rozmerov. Aj keď sa to nevie stopercentne, s najväčšou pravdepodobnosťou bude Fountains Abbey figurovať v seriáli ako Kaer Morhen.

Wikipedia

Kaer Morhen je fiktívna pevnosť, slúžiaca v univerze kníh a hier ako útočisko Geralta, jeho mentora Vesemira a ďalších zaklínačov. Zaklínači toto miesto nazývajú svojim domovom, keďže práve na Kaer Morhen boli vychovávaní od mala, trénovaní a následne si tu prešli Skúškami trav.

Druhou možnosťou využitia nádherného kláštora by mohlo byť seriálové vyobrazenie Shaerraweddu, čiže starobylého elfského paláca, ktorý zohral obrovskú rolu v knihe Krv Elfov. Fountains Abbey ale nie je jedinou lokáciou Spojeného kráľovstva, kde sa bude natáčať pokračovanie Zaklínača.

Wikipedia

Netflix si počas pauzy poprechádzal aj Wales a veľkú časť Anglicka, čo iba naznačuje, že sa produkcia nemusí pozrieť do sľúbeného Slovenska a Česka. Je teda možné, že sa najmä kvôli bezpečnostným opatreniam pokračovanie príbehu Geralta z Rivie nedostane za hranice Britských ostrovov.

Prequel zatiaľ v nedohľadne

Pred niekoľkými dňami vyplávali na internet informácie o možnosti obsadenia obľúbeného herca Jasona Momou do jednej z popredných rolí očakávaného príbehového prequelu, The Witcher: Blood Origin. Herec ešte prilial olej do ohňa zdieľaním fanúšikovského obrázku na svojom Instagrame, kde je Jason vyobrazený bok po boku s Henry Cavillom ako Geraltom.

Portál Redanian Intelligence informuje o momentálnom rozpracovaní zmluvy medzi Netflixom a Jasonom, a tak by sme sa oficiálneho potvrdenia dohadov mali dočkať zo strany streamovacej služby už čoskoro.

Príbeh Blood Origin bude zasadený stáročia pred počínanie Geralta, kedy svetu panovali len elfovia. Scenár bude diskutovaný s autorom pôvodných kníh, Andrzejom Sapkowskim, a začiatok produkcie sa očakáva hneď po ukončení natáčania regulárnej druhej série. Prequelu sa teda nedočkáme skôr ako začiatkom roka 2022.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom