Po komplikáciách s COVID-19 aj menšom zranení Henryho Cavilla je tvorba druhej série Zaklínača opäť v plnom prúde a začínajú k nám prúdiť menšie útržky z jej nakrúcania. Prekvapivú novinku teraz prináša portál Redanian Intelligence, ktorého zdroje informujú o smrti jednej z dôležitých vedľajších postáv a zásadnom odklone seriálu od knižnej predlohy.

To, že druhá séria úspešnej fantasy od Netflixu sa vo veľkej miere bude odohrávať v zaklínačskej pevnosti Kaer Morhen, nie je žiadnym tajomstvom. Ešte na jeseň minulého roka sme v našom obsahu informovali o hereckých posilách, ktoré pomerne jasne naznačujú dejové zasadenie prichádzajúceho pokračovania.

Geralt spoločne s princeznou Ciri v ňom stretnú viacero známych postáv, medzi ktorými nechýbajú Geraltov mentor Vesemir, ale tiež bratia v zbroji a ďalší Zaklínači Lambert a Eskel.

Text nižšie môže obsahovať spoilery. 

Vlci a príšery

Práve osud Eskela tvorcovia v druhej sérii pravdepodobne rozhodnú ukončiť predčasne. Naznačujú to zdroje Redanian Intelligence, ktoré už dávnejšie informovali o scéne, kde sa Geralt spoločne s Lambertom prizerajú, ako vlci žerú telo neznámeho muža.

YouTube/Screenshot

Portál preto ďalej zisťoval, o koho v scéne v skutočnosti išlo, na čo dostal prekvapivú odpoveď. Telo mŕtvoly patrí zosnulému Eskelovi a scéna by mohla byť akými pohrebným obradom symbolického charakteru, keďže Eskel patril do zaklínačskej Školy Vlka.

Zdroj neuvádza, za akých okolností k usmrteniu Eskela dôjde, do úvahy zatiaľ pripadajú dve možné vysvetlenia. V pevnosti Kaer Morhen má dôjsť k masívnej bitke, ktorá má patriť ku kľúčovým akčným sekvenciám celej druhej série.

Druhým, omnoho pravdepodobnejším, vysvetlením Eskelovho skonu, by mohol byť stret s mocnou príšerou Lešijom, zvanou tiež Duch Lesa. V univerze Zaklínača ide o prastaré a mimoriadne mocné bytosti, ktoré sa vyznačujú vysokou inteligenciou a schopnosťou meniť svoju podobu.

CD Projekt Red

Stret s nebezpečným protivníkom v druhej sérii bol podľa viacerých zdrojov potvrdený už dávnejšie, zároveň tieto zdroje uvádzali, že bude mať „závažné dôsledky.“ Eskelova smrť by do tejto definície rozhodne zapadala, aj keď hlavnou otázkou v prvom rade zostáva, prečo sa tvorcovia jednu z dôležitých vedľajších postáv vôbec rozhodli usmrtiť.

V knihách i hernej sérii Eskela žiadny podobný osud nestretol, ak sa informácia o jeho prehratom boji potvrdí, pôjde o vôbec prvý zásadný odklon tvorcov seriálu od knižnej predlohy. Pripomeňme, že na seriáli sa v úlohe odborného poradcu podieľa aj autor kníh Andrzej Sapkowski, predpokladáme preto, že Zaklínač je v dobrých rukách a tvorcovia vedia, čo vlastne robia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP