Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Najúspešnejší seriálový projekt sa na Netflixe okrem ďalšej série a vlastného anime dočká aj úplne nového seriálu, informuje Variety. Ponesie názov Blood Origin, predstaví nám históriu elfov i vôbec prvého Zaklínača.

Netflix len pred chvíľou oznámil práce na novom seriálovom projekte z univerza Zaklínača. The Witcher: Blood Origin bude limitovanou 6-dielnou sériou, ktorá sa bude odohrávať približne 1 200 rokov pred udalosťami zo seriálu a zameria sa predovšetkým na zlatý vek civilizácie elfov.

Tí sú v univerze Zaklínača vnímaní ako podradná rasa, kedysi však išlo o vznešený a majestátny národ, ktorý doplatil na konflikt s ľudskou rasou i vlastnú pýchu. Seriál sa rovnako zameria aj na udalosti, ktoré viedli ku konjukcii sfér.

YouTube

V poľskej fantasy ide o jednu z kľúčových udalostí, počas ktorej sa otvorili brány medzi paralélnymi svetmi a vymazali sa hranice medzi svetmi ľudí, elfov a príšer. The Witcher: Blood Origin zároveň predstaví aj doposiaľ nerozpovedaný príbeh vôbec prvého Zaklínača.

Momentálne nie je jasné, kto si v seriálovej novinke zahrá, isté je, že na projekte sa budú tvorcovsky podieľať známe mená, ktoré aktuálne pracujú aj na druhej sérii Zaklínača.

Určite nezmeškaj
Hviezda Game of Thrones aj britská kráska. Toto sú najdôležitejšie nové postavy 2. série Zaklínača

Hlavným showrunnerom a výkonným producentom bude írsky hudobník a textár Declan de Barra, ktorý sa postaral o scenár k prvej sérii Zaklínača a nad novým projektom neskrýval nadšenie.

Declan si spoluprácu zopakuje s televíznou tvorkyňou Lauren Schmidt Hissrich, ktorá sa na seriáli bude rovnako podieľať v role výkonnej producentky. Lauren Schmidt je zároveň showrunnerkou hlavného seriálu Zaklínač, ktorý sa aktuálne natáča a neobíde ani Slovensko.

CD Projekt RED

Netflix teda necháva projekt v skúsených rukách, medzi odbornými konzultantmi samozrejme nebude chýbať ani poľský spisovateľ Andrzej Sapkowski, stojaci za sériou knižných predlôh. Viac informácií o univerze Zaklínača nájdeš aj v samostatnom článku.

The Witcher: Blood Origin je tak už tretím projektom z univerza Zaklínača, na ktorom Netflix aktuálne pracuje. Okrem hlavného seriálu s Henrym Cavillom streamovacia spoločnosť chystá aj celovečerný anime film The Witcher: Nightmare of the Wolf.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú