Umelá inteligencia sa v priebehu pomerne krátke doby stala každodennou súčasťou života značnej časti používateľov technológií, ako sú počítače či jednoducho mobilné telefóny. Práve smartfóny sa pritom stali zariadeniami, ktoré sprístupňujú rôzne AI systémy a jazykové modely v rôznych podobách prostredníctvom užitočných aplikácií.

Takýchto aplikácií sú už k dispozícii desiatky a kým o mnohých z nich už určite vieš, niektoré môžu potešiť. Nejde totiž len o známe jazykové modely a chatbotov, ako je ChatGPT alebo Bing AI, ale tiež aplikácie v rôznych ďalších odvetviach, ako je úprava fotografií a videí či dokonca financie, rôzni AI asistenti a aj učenie cudzích jazykov.

AI využívame dlhšie, než sa zdá

Umelá inteligencia sa v smartfónoch nachádza už pár rokov a to najmä v podobe algoritmov o niečo jednoduchšieho strojového učenia, ktoré pomáha vyhotovovať pomocou takýchto mobilných zariadení oveľa kvalitnejšie fotografie či videá. AI v tomto prípade dokáže zvoliť správnu expozíciu, saturáciu, kontrast a ďalšie dôležité parametre, pričom sa v tomto smere neustále zlepšuje, vysvetľuje Dignited.

Lákavejšie ale môžu byť samostatné aplikácie určené pre prácu s fotografiami či videami, ku ktorým je možné dostať sa aj zdarma. Bohužiaľ, ako býva pri takýchto programoch zvykom, zdarma sú prístupné len niektoré základné funkcie a tie najužitočnejšie sú často skryté za spoplatneným prémiovým plánom, v tých vzácnejších prípadoch za jednorazovým poplatkom.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP