Keď dcérska značka švédskeho Volva, Polestar, potvrdila v októbri ceny pripravovaného elektromobilu Polestar 2, bolo známe, že pôjde o priameho konkurenta pre lacnejšie modely od Tesly. Teraz sa však dozvedáme aj informácie ohľadom dojazdu vozidla, ktoré sú porovnateľné napríklad s konkurenčným Modelom 3, píše InsideEVs.

Lákavé parametre, skvelá úroveň dojazdu

Polestar 2 je nádejným európskym konkurentom pre elektromobily od Tesly, pričom novinka zaujme nie len futuristickým dizajnom, ale aj parametrami. Vozidlo poháňa motor s výkonom 300 kW (408 koní) a krútiacim momentom 660 Nm a rozbeh z 0 na 100 kilometrov tak zvládne za 4,7 sekundy. Batéria elektromobilu má kapacitu 78 kWh a dokáže sa nabíjať výkonom až 150 kW.

Známy je dokonca už aj dojazd nového Polestaru, ktorý má byť podľa normy EPA približne 442 kilometrov. Zatiaľ síce nejde o oficiálne hodnotenie, ale Polestar 2 by sa týmto stal najlepšie hodnoteným elektromobilom z hľadiska normy EPA odlhliadnuc od Tesly. Pripomeňme si, že Tesla Model 3 ponúka EPA dojazd od 354 km vo verzii Standard Range až po 523 km vo verzii Long Range RWD.

Dôležitú úlohu pri dojazde samozrejme zohráva aj doprava, terén či stav vozovky a energiu si vyžadujú aj banálne funkcie ako klíma či kúrenie vnútri vozidla. Medzi európske krajiny, v ktorých sa bude Polestar 2 predávať patrí Nórsko, Švédsko, Nemecko, Veľká Británia, Holandsko, Švajčiarsko či Belgicko a model zavíta aj do Číny, USA a Kanady.

Čo sa týka ceny, tá je v každej krajine odlišná. V Holandsku si zaň výrobca vypýta 58 900 €, v USA približne 54 000 € a v Nórsku si ho vďaka štátnym dotáciám zakúpiš už od 41 000 €. Polestar 2 je momentálne už vo výrobe a k prvým zákazníkom by sa mal dostať v priebehu leta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom