banner-iphone-7
Každý si pred Vianocami želal nájsť po stromčekom svoj vytúžený darček. Okrem ponožiek a iných klasických darčekov si mnohí mohli nájsť aj krabičku s novým iPhonom, nakoľko podľa štatistík bol práve iPhone najčastejšie aktivovaným zariadením počas sviatkov. 

Podľa analytickej spoločnosti Flurry tvoril smartfón od Apple až 44 % z celkovo aktivovaných zariadení počas Štedrého dňa, čo svedčí o nemalom úspechu kalifornského výrobcu. Hneď za ním sa s podielom 21 % umiestnil Samsung. Miernym prekvapením je fakt, že len 3 % smartfónov bolo od čínskeho Huawei. LG kleslo ešte nižšie, presnejšie na 2 %. Podľa štatistiky je toto správanie nezvyčajné, pretože ani jeden smartfón od posledných dvoch spomínaných výrobcov sa neumiestnil v rebríčku Top 35 aktivovaných zariadení.

aktivovane-zariadenia-pocas-vianoczdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Šesťročné dievčatko obišlo zabezpečenie TouchID a vytvorilo objednávky za 250 dolárov

Počas sviatkov zaznamenali úspech aj veľké phablety, ktoré dosiahli až 37 % aktivácií. V minulom roku mali presne o 10 % menší podiel a v roku 2014 ich bolo iba 14 %. Pred tromi rokmi mali tieto phablety najmenšie, iba 4 percentné zastúpenie. V tomto roku však klesol počet tabletov, ktorých bolo aktivovaných iba 9 %, čo je zhruba polovica oproti roku 2013. Tieto Vianoce teda boli naozaj štedré a netýka sa to len zariadení. Počas týchto dní totiž stúplo aj sťahovanie aplikácií, a to až dvojnásobne. Väčšinu z nich tvorili sociálne siete, hry či hudba.

aktivovane-phablety-pocas-vianoc
zdroj fotografie: PhoneArena 

TIP: Ako sa Android vyvíjal: Od 2014 až doteraz

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom