Stredobodom pozornosti vo svete smartfónov sa okrem pripravovaného Samsungu Galaxy Note 8 stal aj výročný iPhone 8. Práve modely spoločnosti z Cupertina sa stále vyznačovali vysokým výkonom, ktorým v benchmarkových testoch excelujú. Inak tomu zrejme nebude ani pri iPhone 8, ktorý by svojím výkonným čipom Apple A11 mohol konkurenciu značne prekonať. 

O očakávanom iPhone 8 z dielne Apple uniklo už mnoho informácií, pričom sa stále objavujú ďalšie a ďalšie. Mnohé z nich vyvracajú tie predošlé, čím sa v našich predstavách o tejto výročnej vlajkovej lodi narobil poriadny zmätok. Niektoré prinášali detaily o prelomovej výbave, ktorá má zahŕňať zabudovaný snímač odtlačkov prstov aka Touch ID a iné zas tieto informácie vyvrátili. Takmer isté však je, že iPhone 8 do vienka dostane nový, ešte výkonnejší procesor Apple A11, ktorý má dosahovať nevídaného výkonu.

Konkurencia sa môže začať báť

iPhony od Apple vždy dokázali aj po niekoľkých mesiacoch výkonom poraziť konkurenčné Android smartfóny, no prednedávnom bol kráľ benchmarkov, iPhone 7 Plus, zosadený z trónu modelom HTC U11. Posledné správy o výkone pripravovaného iPhone 8 ale naznačujú, že sa tam nové HTC dlho nezohreje. S príchodom tejto výročnej novinky totiž bude mať premiéru aj čip A11, ktorý jej dodá poriadnu dávku výkonu. Na Twitteri sa objavili správy, že v aplikácii Geekbench 4 dosiahne iPhone 8 pri teste „single-core“ najnižšie skóre až 4300/4600 bodov.

Testovanie viacerých jadier alebo „multi-core“ prinieslo ohromný výsledok v podobe 7000/8500 bodov. Skutočné výsledky sa môžu ešte zmeniť, no predpokladáme, že výsledné hodnoty sa budú pohybovať niekde v strede medzi týmito číslami. Apple A11 tak bude skutočne výkonným nástupcom čipu A10X, ktorý vládne tabletu iPad Pro. Ten v rovnakej benchmarkovej aplikácii dosiahol skóre 3878 bodov pri teste jedného jadra a až 9179 bodov pri „multi-core“ skúške.

zdroj fotografie: Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Nová pýcha Apple alias iPhone 8 bude chcieť svoju prehnanú cenovku obhájiť týmito 8 vlastnosťami
Budú Android smartfóny znova zaostávať?

Takéto výsledné čísla len dokazujú, aké výkonné procesory dokáže Apple do svojich zariadení vyrobiť. Pre porovnanie, kráľom spomedzi Android smartfónov je v tomto testovaní Samsung Galaxy S8 s výsledkom 1966 bodov pri teste 1 jadra a 6502 bodov v testovaní viacerých jadier. Podľa týchto správ sa tak musí mať konkurencia Applu poriadne na pozore. O iPhone 8 sme doposiaľ počuli mnohé chvály a zdá sa, že sú oprávnené. Výročný model spoločnosti z Cupertina bude za svoju vysokú cenu ponúkať poriadne nadupaný hardvér, ku ktorému sa pridružia aj mnohé špičkové funkcie. Okrem procesora Apple A11 by sme v tejto novinke mali nájsť tiež 3 GB operačnú pamäť RAM. Interné úložisko môže dosahovať kapacitu 64 GB alebo až 256 GB a chýbať by dokonca nemala ani technológia bezdrôtového nabíjania.

iPhone 8zdroj fotografie: Nodus

Mnohé informácie o iPhone 8 sú však stále zahalené rúškom tajomstva, ktoré si výrobca prísne chráni. Odhalené zrejme budú až pri oficiálnom septembrovom predstavení. To prinesie aj vylepšené minuloročné modely s prívlastkom „S“, na ktoré sa taktiež teší mnoho fanúšikov. Hlavným aktérom celého predstavenia ale bude práve nová „osmička“, ktorá je pre Apple veľkou nádejou pre navrátenie niekdajšej slávy. Dokonca môže byť táto novinka natoľko úspešná, že sa z tohto výrobcu stane prvá biliónová firma na svete. Na to si ale ešte budeme musieť zopár mesiacov počkať, no rozhodujúcim faktorom určite bude práve výbava, cena a spracovanie výročného modelu iPhone 8, ktoré určia, aký populárny bude medzi zákazníkmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom