Výročný iPhone 8 je už niekoľko týždňov stredobodom pozornosti mnohých milovníkov smartfónov. S blížiacim sa predstavením do éteru uniká čoraz viac rozdielnych informácii. Príchod tejto novinky do predajní sa môže značne oneskoriť a zrejme ani neprinesie všetku výbavu, o ktorej sa doteraz špekulovalo. 

Mnohé nové správy vyvracajú tie predchádzajúce a, žiaľ, nie je tomu inak ani v tomto prípade. Ešte prednedávnom sa špekulovalo, že v poradí 10. smartfón od Apple príde po septembrovom predstavení do obchodov spolu so svojimi súrodencami. Taktiež sa hovorilo o dlho očakávanej funkcii zabudovaného snímača odtlačkov prstov, ktorý je zrejme najočakávanejšou výbavou.

Oneskorený príchod

Tieto informácie však negujú posledné detaily priamo z ázijského dodávateľského zdroja. Podľa nich sa výročný iPhone 8 nedostane do predajní rovnako rýchlo ako vylepšené minuloročné iPhony 7 s prívlastkom „S“. Zákazníci si naň budú musieť počkať zrejme až o mesiac či dva dlhšie, teda do októbra, respektíve do novembra. Mnohých však nová „osmička“ môže dokonca sklamať aj obmedzeným počtom kusov, ktoré sa do predaja dostanú. Zrejme tomu tak bude v prvých mesiacoch od spustenia predaja. Ako domček z karát sa teraz rúcajú aj správy o zabudovanej funkcii Touch ID.

zdroj fotografie: Macotakara

Nenechaj si ujsť
Nová pýcha Apple alias iPhone 8 bude chcieť svoju prehnanú cenovku obhájiť týmito 8 vlastnosťami

Miesto nej mal Apple zapracovať na možnosti Face ID, ktorá má využívať až trojicu špičkových senzorov. Dva z nich by si mali miesto nájsť po ľavej strane reproduktora pre volania a tretí z nich sa umiestní napravo. V spolupráci so špeciálnym snímačom 3D fotoaparátu by mali vytvoriť dokonalú funkciu pre rozpoznávanie tváre používateľa. S týmito detailnejšími informáciami môžeme predpokladať, že Apple v iPhone 8 využije tiež funkciu „Zdvihnutím zobudiť“, ktorá mala premiéru ešte v iOS 10.

Sklame očakávania fanúšikov?

Posledné odhalenia ukázali aj dve farebné varianty, v ktorých sa môže smartfón ukázať. Malo by ísť o čierne a biele prevedenie, no v tomto prípade existuje reálna možnosť, že druhú spomínanú verziu, bohužiaľ, neuvidíme. Dôvodom je nedostatok materiálu. Vo veľkom množstve únikov je pomerne zložité zorientovať sa a vybrať ten správy zdroj, ktorý by bol skutočne dôveryhodným. Napriek tomu je isté, že 8-čka bude mať čo ponúknuť. Medzi špičkovými funkciami by nemala chýbať ani rozšírená realita, vertikálne umiestnený duálny fotoaparát či výkonný procesor Apple A11.

zdroj fotografie: Macotakara

Dúfame však, že nám výrobca skutočne ukáže aj funkciu zabudovaného snímača odtlačkov prstov, o ktorej sa už dlhé týždne hovorí. Podarí sa tomuto výročnému modelu navrátiť Apple miznúcu slávu a dominantné postavenie medzi konkurenciou? Bude mastná koncová cena stáť za to? Tak tieto otázky budú zodpovedané až o niekoľko týždňov. Pripravuješ svoju peňaženku alebo dáš radšej prednosť iným vlajkovým lodiam?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom