Správy o výročnom smartfóne od Apple sa šíria rýchlosťou svetla a takmer neustále máme možnosť zahliadnuť nový koncept. O pripravovanom iPhone 8 sa toho doteraz popísalo mnoho a práve tento model môže spoločnosti navrátiť jej niekdajšiu slávu. To však len v prípade, že ho vybaví očakávanými funkciami, ktorými dokáže tromfnúť konkurenciu.

Na v poradí desiaty smartfón z dielne Kalifornskej spoločnosti Apple sa už tešia milióny fanúšikov po celom svete, no bude iPhone 8 skutočne tak revolučný, ako sa o ňom doteraz hovorilo? Mnohé špekulácie naznačujú, že vo svojej výbave môže mať mnoho inovatívnych funkcií, ktorými predčí rivalov. Často sa objavujú aj správy o možnom dizajnovom spracovaní a bezrámikovom displeji. Ten je v dnešných moderných vlajkových lodiach už takmer štandardom. Apple však už nejaký ten čas za konkurenciou mierne zaostáva, no všetka sláva sa môže vrátiť späť spolu s novým, významným modelom. Ten by mal priniesť týchto 8 očakávaných vlastností, ktoré rozhodne upútajú pozornosť aj zarytého používateľa Android smartfónov.

Zbrusu nový dizajn

Táto stránka iPhonu 8 bude pre jeho úspech extrémne dôležitá, pretože Apple výrazne dizajn svojich smartfónov nepozmenilo už nejaký ten čas. V septembri sa očakáva aj predstavenie modelov iPhone 7S a 7S Plus, no tie znova dostanú len minimálne úpravy exteriéru.

zdroj fotografie: Twitter/Martin Hajek

Všetka zodpovednosť tak pripadá práve očakávanej 8-čke, ktorá má priniesť úplne nový dizajn s bezrámikovým displejom, podobne ako je tomu pri vlajkovej lodi Samsung Galaxy S8. Je však možné, že výročná novinka od Apple dostane obrazovku s ešte väčším „infinity“ efektom. Tieto aspekty povýšia používateľský zážitok na novú úroveň. Zároveň môže výrobca inšpirovať ešte viac spoločností, aby začali s využívaním podobného dizajnového jazyka.

Zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji

Už zopár týždňov sa internetom šíria správy o vývoji novej technológie v laboratóriách Applu, ktorou má byť zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji. To či sa spoločnosti skutočne podarí implementovať tento kúsok hardvéru do displeja je zatiaľ otázne. V prípade využitia bezrámikového displeja by bol tento spôsob zabezpečenia viac než nevyhnutný, nakoľko túto funkciu očakávali už fanúšikovia v novej S8-ke.

zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/The 90s Robot

Umiestnením tohto prvku na zadnú stranu alebo bočnú hranu smartfónu by Apple svojich verných používateľov rozhodne príliš nepotešilo. Z dôveryhodných zdrojov však vieme, že je poriadne zložité vyvinúť zabudovaný snímač odtlačkov prstov, ktorý by bol spoľahlivý a zároveň sa mohol vyrábať vo veľkom. Dúfame však, že nám Apple tento nový spôsob odomykania iPhonu 8 skutočne ukáže.

Duálny fotoaparát s bokeh efektom

zdroj fotografie: Screenshot/YouTube

Dva snímače fotoaparátu na zadnej stene nie sú žiadnou novinkou ani medzi smartfónmi od Apple, pretože už iPhone 7 Plus touto výbavou disponuje. Výnimočný iPhone 8 však má byť tým, ktorý prinesie mnoho prémiových funkcií a medzi nimi aj fotografovanie v režime „Portrét“. Svojou veľkosťou tento kúsok prerastie iPhone 7 len o pár milimetrov, čím bude zároveň relatívne kompaktným smartfónom. Okrem bokeh efektu sa však výrobca môže vo svojom výročnom modeli zamerať aj na využitie rozšírenej reality, o ktorú neraz prejavil patričný záujem.

Nárast výkonu s novým procesorom A11

zdroj fotografie: Scotty Allen

Nenechaj si ujsť
Video: iPhone 8 na najdetailnejších záberoch doteraz odhaľuje svoju presnú podobu a rozmery konštrukcie

Pri predstavení nových smartfónov od Apple sme už zvyknutí aj na príchod stále výkonnejších procesorov A-série z jeho vlastnej dielne. V súčastnosti jeho vlajkovým lodiam vládne čip s označením A10. Predstavenie iPhone 8 a modelov iPhone 7S a 7S Plus by nám ale malo odhaliť výkonnejší model A11. Operačný systém iOS je čoraz zložitejší a pokročilejší po dizajnovej, ale aj funkčnej stránke. Nový procesor Apple A11 s vyšším výkonom tak bude vítanou zmenou, ktorá rozhodne neostane nevyužitá.

Bezdrôtové nabíjanie

iphone 8zdroj fotografie: SCAVidsHD/YouTube

Túto technológiu sme už mali možnosť vidieť v niekoľkých vlajkových lodiach nielen od Samsungu. Za posledné roky sa udialo v tomto spôsobe nabíjania niekoľko vylepšení a od nového iPhonu 8 sa taktiež očakáva, že sa bude dať nabíjať len jednoduchým položením na nabíjaciu podložku. Po príchode tejto technológie spolu s výročným smartfónom Applu by nebolo žiadnou novinkou, že tento prvok výbavy bude využívať čoraz viac výrobcov vo svojich modeloch. Detailný spôsob fungovania ako aj dizajnové spracovanie bezdrôtového nabíjania zatiaľ ale nie je známe.

Špeciálny typ akumulátora

Z tajných zdrojov sa šíria správy o novom type batérie, ktorá má napájať tento revolučný smartfón od Apple. Doterajšie zariadenia využívajú klasické obdĺžnikové batérie, no posledné novinky hovoria o tom, že LG bude výhradným dodávateľom akumulátorov v tvare „L“ pre iPhone 9 v budúcom roku.

zdroj fotografie: Screenshot/Tiger Mobiles/YouTube

Pred pár mesiacmi sa však objavili zvesti, že rovnaký typ sa môže ocitnúť aj vo výročnom iPhone 8, pričom jeho kapacita batérie vzrastie zhruba o 30 %. To však neznamená, že sa radikálne zvýši aj výdrž na jedno nabitie. Ako je známe, tak AMOLED displej spolu s ďalšími inovatívnymi technológiami si môžu uchmatnúť z energie batérie o pár mAh naviac. Výdrž novej 8-ky na jedno nabitie tak budeme môcť pravdepodobne prirovnať k výdrži iPhonu 7 Plus.

Displej s verným podaním farieb

iPad Pro z ponuky Apple má jednu skvelú funkciu nazvanú ako „True Tone“ displej. V podstate ide o vymoženosť, kedy sa farby obrazovky dokážu dokonale prispôsobiť v závislosti od zobrazovaného obsahu. To umožňuje ich prirodzené zobrazenie a používateľ nemá pocit, že sú presýtené alebo iným spôsobom nevyhovujúce. V minulom roku sa špekulovalo, že túto funkciu dostane aktuálny iPhone 7, no nakoniec sa tak nestalo. Teraz sa však očakáva práve od iPhonu 8, že bude proti konkurencii bojovať aj s touto funkciou. S malou nádejou môžeme dúfať, že táto možnosť zavíta tiež do nového iPhonu 7S a 7S Plus, no nič ešte nie je na 100 % isté.

Všetky „ingrediencie“ majú vytvoriť dokonalosť

iOS 11 v iPhone 8zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/Vianney le Masne

Nenechaj si ujsť
Toľkoto majú stáť najnovšie smartfóny z dielne Apple. iPhone 8, iPhone 7S a iPhone 7S Plus budú poriadne mastné

O iPhone 8 sme doteraz slýchali len samé chvály a správy o fenomenálnej výbave, ktorou sa od konkurencie môže odlíšiť. Inovatívna batéria, bezrámikový displej, zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji či bezdrôtové nabíjanie sú však vecou hardvéru. Pri pohľade na softvérovú stránku ale môžeme očakávať jedinečné možnosti, ktoré budú tento výročný kúsok robiť unikátnym aj v porovnaní s jeho súrodencami. Strata fyzického domovského tlačidla by znamenala pridanie mnohých funkcií, ktoré môže Apple obohatiť aj o rozšírenú realitu, čím priláka nemalé množstvo zákazníkov. Podarí sa spoločnosti z Cupertina skutočne vyrobiť revolučný smartfón, ktorý bude medzi tými ostatnými „nadradeným“? Mnohé predpoklady to naznačujú, no na reálne vlastnosti tejto novinky si budeme musieť zopár týždňov ešte počkať.

Mnohí analytici sa zhodli, že za posledné roky Apple neprinieslo vo svojich smartfónoch nič prelomové a práve kvôli tomu už nevyzerá v očiach konkurencie tak dobre ako kedysi. Za dlhé roky sa fanúšikovia týchto zariadení dočkali iba minimálnych zmien. iPhone 8 ale môže byť modelom, ktorý skutočne spôsobí prevrat nielen vo svete Apple smartfónov. Výrobca sa však musí mať na pozore, pretože jeho rivali nespia a už teraz pripravujú schopných protivníkov, ktorí by mohli jeho výročný iPhone 8 poraziť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom