Nie je žiadnym tajomstvom, že iPhony velia benchmarkom a zvyčajne obsadzujú len tie vyššie priečky. V najnovšom globálnom rebríčku top 10 smartfónov s najlepším výkonom ale nastal významný zvrat. 

Nedávno sme informovali o top 10 najvýkonnejších smartfónoch v Číne, pričom hneď na prvom mieste sa nachádzal iPhone 7 Plus a Android smartfóny nasledovali až za ním. Známa benchmarková služba AnTuTu zverejnila ďalší rebríček, ktorý sa tentokrát týka najvýkonnejších smartfónov z globálneho hľadiska. Hneď prvým dôležitým faktom, ktorý si v tabuľke môžeme všimnúť, je zosadenie iPhone 7 Plus z trónu. Prvenstvo po novom patrí vlajkovej lodi spoločnosti HTC, modelu HTC U11. V rebríčku sa prvýkrát objavilo aj Xiaomi Mi6, a to hneď na treťom mieste. AnTuTu tieto výsledky získalo vďaka priemeru aspoň 1000 testovaní výkonu od samotných používateľov. Galaxy S8-čky si stále držia dobrú pozíciu a prekvapuje aj minuloročné OnePlus 3T, respektíve OnePlus 3.

antutu
zdroj fotografie: AnTuTu

Nenechaj si ujsť
Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ! iPhone už nepatrí medzi najrýchlejšie smartfóny, prekonal ho nový zabijak vlajkových lodí

Rebríček najvýkonnejších iOS zariadení sa voči predošlému takmer vôbec nezmenil a velí mu teda naďalej iPhone 7 Plus, 9.7-palcový iPad Pro a iPhone 7. Android smartfónom začal kraľovať úplne nový hráč, ktorý sa v rebríčku doteraz neobjavil. Je ním už spomínané HTC U11, ktoré pre svoj chod používa procesor Snapdragon 835 a 4 GB pamäť RAM. Zariadenia od spoločnosti Apple sa v tabuľkách nehýbu najmä z toho dôvodu, že už dlhú dobu neboli predstavené žiadne nové. Android výrobcovia práve naopak, predstavujú nové smartfóny oveľa pravidelnejšie a snažia sa zaujať jedinečnými inováciami, ako napríklad bezrámikovými displejmi ale aj neuveriteľným hardvérom v podobe 8 GB RAM. V súčasnosti sa čaká na predstavenie iPhonu 8, ktorý by mohol poriadne zamiešať karty ako vo výkone, tak aj v inováciách.

zdroj fotografií: AnTuTu

Aktuálne najvýkonnejší čínsky smartfón na exkluzívnom FonTech videu:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom