Ďalšie nové modely smartfónov mnohých výrobcov sa nezadržateľne blížia a medzi nimi svoje kúsky predstaví o pár týždňov aj Apple. Z jeho produkcie uvidíme hneď niekoľko iPhonov, pričom väčšina pozornosti pripadne výročnému modelu. Kaliforsnká spoločnosť predstaví iPhone 8, ktorý mnohých poriadne zaskočí svojou extrémne vysokou cenovkou. 

Do oficiálneho odhalenia vylepšených vlajkových lodí z minulého roka, iPhone 7S a 7S Plus, zostáva už len zopár týždňov, pričom spolu s nimi na svet príde aj dlho očakávaný iPhone 8. Dá sa tvrdiť, že tak krátko pred predstavením je jeho dizajn už vo finálnej fáze. Doteraz sme mali hneď niekoľko možností vidieť jeho podobu na uniknutých fotografiách či videách. Analytici však predpokladajú, že sa po premiére jeho príchod na pulty predajní oneskorí kvôli problémom s výrobou komponentov.

zdroj fotografie: Twitter/Benjamin Geskin

Cenovka bude poriadne vysoká

Mnohí z analytikov súhlasia aj s tvrdeniami, že cena za tento výročný model bude poriadne „mastná“. Dokonca sa môže vyšplhať tak vysoko, že za túto hodnotu by si zákazník mohol kúpiť úplne nový iPhone 7S a ešte by mu zvýšilo dostatok peňazí na nerozbalený iPhone SE. Vo vyjadrení pre investorov samotná spoločnosť napísala, že aj napriek oneskorenému príchodu iPhonu 8 jej táto situácia neuškodí. Analytik Robert Chira verí, že Apple bude mať naproti malým problémom stále dostatočne veľký dopyt. To aj napriek cene, ktorá rozhodne prekoná sumy za vylepšené modely iPhone 7S a 7S Plus. Oproti prvému z dvojice môže byť výročný smartfón spoločnosti v základnej verzii drahší až o takmer 350 €.

zdroj fotografie: Screenshot/YouTube

Nenechaj si ujsť
Video: iPhone 8 na najdetailnejších záberoch doteraz odhaľuje svoju presnú podobu a rozmery konštrukcie

Tieto tvrdenia taktiež pred pár dňami priniesol John Gruber z Daring Fireball, podľa ktorého by sa výsledná suma za iPhone 8 mohla pohybovať na rozmedzí 865 € až 1 080 € v závislosti na veľkosti úložiska. Cena za pripravovaný iPhone 7S zrejme bude rovnaká ako za jeho minuloročného predchodcu, teda zhruba 560 € (pre Ameriku). Pokiaľ by mal Robert Chira pravdu, tak za desiaty iPhone od Apple zaplatí zákazník neuveriteľne vysokú sumu, za ktorú by mohol kúpiť dva nové modely z ponuky spoločnosti.

zdroj fotografie: Twitter/Unbox Therapy

Čo je však ešte horšie, táto ohromná cenovka môže na iných trhoch vystúpiť ešte vyššie. Na poriadne vysoké ceny si fanúšikovia Apple už zrejme zvykli, no budú ochotní zaplatiť za jeden iPhone 8 toľko, čo za iPhone 7S a iPhone SE dokopy? Podľa predpokladov, predaje neohrozí ani táto negatívna vlastnosť novej 8-ky, no bližší prehľad o celej situácii získame až po predstavení. To môžeme očakávať už v priebehu nasledujúcich niekoľkých týždňov. Bol by si ochotný za výročný model iPhone zaplatiť takúto hriešnu cenu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom