Dnes v noci Tesla predstavila svoj azda najodvážnejší počin v oblasti elektromobilov, ktorý vybočuje zo všetkých štandardov. Ide o obrovský elektrický pick-up s názvom Cybertruck, ktorý okrem nadčasového dizajnu ponúka aj úžasné vlastnosti. Ako je však zvykom, novinku si stihol už podať celý internet, pričom ľudia sa smejú hlavne na jeho výzore, píše portál Kotaku.

Pick-up aký si ešte nevidel

Tesla Cybertruck sa nepodobá na nič, čo si doteraz pri pick-upoch videl. Ide o unikátne vozidlo, ktoré okrem agresívneho hranatého dizajnu s výraznými krivkami ponúka aj skvelé vlastnosti. Okrem obrovského krytého úložného priestoru s rozlohou až 2,83 m3, kam by sa ti zmestila aj štvorkolka, ponúka podvozok s možnosťou zníženia pri nakladaní, a nezaostáva ani vo výkone.

Dostupný bude v 3 rôznych verziách, pričom tá najvyššia dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h už za 2,9 sekundy, utiahnuť za sebou 6,3-tonový náklad, jazdiť maximálnou rýchlosťou na úrovni 209 km/h, a jej batéria zároveň poskytuje dojazd takmer 805 kilometrov. Tento odvážny počin americkej automobilky však neostal bez búrlivých reakcií a za menej ako deň si ho podali ľudia na internete. Vysmievali sa hlavne z jeho dizajnu, ktorý pripomína vozidlá z rôznych videohier či filmov, píše Critical Hit.

Pozornosť si vyžiadali aj reakcie na prezentáciu nerozbitného skla, ktorým podľa Elona Muska Cybertruck disponuje. To však nevydržalo testovací náraz kovovej gule a rozbilo sa, čo prekvapilo nie len divákov, ale aj samotného Muska. Prečo tento test sklo nevydržalo zatiaľ nie je známe. Už vopred bolo jasné, že takéto reakcie na Teslu po predstavení nového Cybertrucku čakajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP