Každý občas urobíme nejaký prešľap v práci, ktorý určitú dobu ľutujeme. Sme teda zvedaví, či Steam hlášku “Fuck Epic Games Store” pri vyhľadávaní cez Google rovnako nejako oficiálne ospravedlní. Na tento popis upozornil web PC Games N.

Správu “Fuck Epic Games Store” pri výsledkoch vyhľadávania cez Google dostalo dnes pár používateľov pri hľadaní výrazu „Steam Store“. Krátka správa sa objavila hneď v popise vyhľadávania, čo vzhľadom na fakt, že Epic Games Store je konkurenčná platforma, pôsobí viac než úsmevným dojmom.

Celá situácia tejto kontroverznej správy je už aj vysvetlená. Nepríjemný odkaz pre konkurenciu Steamu vygeneroval bot, ktorý v tejto oblasti mal odkazovať na recenziu hry Metro Exodus.

Táto hra bola niekoľko mesiacov exkluzívna len pre Epic Games Store. S tým hráči ako Rommel už od začiatku neboli tak úplne stotožnení, keďže len niekoľko hodín po oficiálnom uvedení takmer ročnej hry na Steam neudržal v požívateľskej sekcii svoje emócie na uzde.

Reddit

K nepríjemnej situácii došlo pravdepodobne z dôvodu zobrazovania recenzií v časti Steam Labs na domovskej stránke Steamu. Viacerí, ktorí vyhľadávanie výrazu „Steam Store“ vyskúšali, potvrdili, že sa im niekoľko minúť vážne dostávalo takéhoto hanlivého obrazu.

Nenechaj si ujsť
Toto rozšírenie do Chromu ti ukáže na ČSFD, či je film dostupný na Netflixe alebo v inej službe

Zaujímavé je, že pri nejakej inej kombinácii slov alebo hľadaní konkrétneho výrazu “Fuck Epic Games Store” Google tento popis neposkytoval.

Oheň už je momentálne zahasený a my sa len môžeme domnievať, či išlo vážne o chybu bota alebo si niekto z vývojárskych tímov robil dobrý deň z Epicu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom