Nový Metro Exodus z dielne štúdia 4A Games prišiel na svet po dlhom čakaní pred pár dňami a u hráčov vyvolal obrovské nadšenie. Kópie hry sa len tak míňajú, no okrem Steamu ju dostaneme aj v Epic Games Store, o ktorom však nechcú mnohí ani len počuť. Kvôli nechválne známym problémom sa hráči vyhýbajú kópii Metro Exodus z Epic Store a za kľúč na Steame sú ochotní zaplatiť aj viac ako 100 €.

Krátko pred oficiálnym vydaním titulu Metro Exodus sa objavili negatívne správy o problémoch Epic Games Store, ktorý nezvládol pre-load hry. Hráči si týmto spôsobom môžu veľké tituly stiahnuť ešte pred ich vydaním, aby nemuseli neskôr strácať čas. Drvivá väčšina hráčov sa tak obrátila proti tomuto obchodu a kúpila si kľúč na Steame, čo však využili aj ruskí špekulanti.

Hráči sa proti Epic Games Store búria po svojom

Počet kľúčov k Metro Exodus na Steame sa míňa a cena stále stúpa. Aktuálne jeden kľúč stojí od 4 777 rubľov až do 7 777 rubľov, čo je v prepočte od 63 € až do 104 €. Podľa priloženého screenshotu sa jednému z predajcov podarilo predať viac než 300 kľúčov. Odkaz na Epic Games však nájdeme aj na samotnom obale fyzickej kópie hry. Ten pôvodne obsahoval nálepku s logom Steamu, ktorá bola neskôr prelepená. Hráči sú však proti rozhodnutiu vydavateľstva Deep Silver a štúdia 4A Games.

Nenechaj si ujsť
Pripravovaný Mortal Kombat XI dostane najbrutálnejšie súboje v histórii. V pláne su aj ďalšie veľké novinky

Kľúče k tejto novinke sú pritom predávané len pre ruský Steam. Dá sa predpokladať, že so stále väčším záujmom a nižším počtom kľúčov sa bude ich cena zvyšovať. Deep Silver však oznámilo hráčom prostredníctvom tweetu aj ďalšiu negatívnu novinku, ktorá kazí hráčom radosť z tak skvelej hry. Jedná sa o chybné „Season Pass“ kódy v Metro Exodus Aurora Edition pre PS4. Všetci s týmto problémom si však budú môcť čoskoro vygenerovať nový kód na pripravovanom webe už budúci týždeň.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom