Jeden z najväčších projektov podporujúcich legálny obsah na internete, Filmtoro, sprístupnil verejnosti ďalšiu užívateľsky prívetivú funkcionalitu. Vďaka jednoduchému rozšíreniu do Chromu tak užívatelia vedia určiť, kde film, zaevidovaný na ČSFD alebo IMDb, je dostupný k okamžitému pozeraniu.

Aj keď slovenská a česká verzia Filmtora ponúka široký záber informácii o filmoch a seriáloch, mnohí nadšenci prvotne hľadajú inšpiráciu skrz filmové databázy ČSFD a IMDb. Chlapíci z Filmtora sa teda rozhodli zakomponovať jednoduchého pomocníka aj v rámci týchto dvoch databáz, a to len vďaka jednoduchému prídavku do prehliadača.

Doplnok je úplne zdarma a nevyžaduje od užívateľov ďalšie dodatočné povolenia. Po jeho pridaní do prehliadača tak pri ďalšej návšteve ČSFD alebo IMDb užívatelia vo dedikovanej časti vidia informácie o online dostupnosti daného filmu presne tak, ako na webe Filmtora.

chrome.google.com/webstore

Informácie o cene, kvalite a dostupnosti lokalizácie však zatiaľ vedia využívať iba v Českej republike a len v prípade prehliadača Chrome. Podľa našich exkluzívnych informácii vieme potvrdiť, že k rozširovaniu na iné webové prehliadače, respektíve k expanzii na Slovensko dôjde len v prípade dostatočného záujmu v domovskej krajine prídavku.

Nenechaj si ujsť
Pirátenie je na prahu konca. Platiť si za streamovanie filmov a seriálov ešte nedávalo väčší zmysel

Takmer isté však je, že minimálne Česi sa dočkajú ďalšieho rozširovania pluginu, keďže ten by v blízkej budúcnosti mal vedieť poskytovať podobné informácie aj na stránkach ako Rotten Tomatoes, FDB.cz, Kinobox.cz alebo TheMovieDB.org.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom