Pred pár dňami vydal Google novú aktualizáciu, ktorá do aplikácie Správy priniesla dlho žiadaný tmavý režim. Táto novinka mala potešiť všetkých, ktorých už omrzel zaužívaný biely podklad a navyše mala smartfónom s OLED displejom ušetriť trocha energie. Po krátkej ochutnávke tmavého režimu sa Google rozhodol túto zmenu zrušiť prostredníctvom svojich serverov.

Mnohí si možno túto zmenu ani len nevšimli, teda pokiaľ prednedávnom neaktualizovali aplikáciu Správy na najnovšiu verziu. V nej sa Google konečne odhodlal sprístupniť tmavý motív a priniesol aj zopár ďalších zmien. Používatelia si tak mohli vybrať aj písmo Google Sans. Najväčšou zmenou však bolo práve čierne pozadie tejto aplikácie, ktoré v nej dlho nezotrvalo.

Správy opäť len v bielom šate

Spoločnosť po pár dňoch tmavý režim zavrhla, čo si medzi prvými všimol používateľ na diskusnom fóre Reddit. Zo zatiaľ neznámych dôvodov tak v aplikácii Správy bude každý aj naďalej odkázaný iba na biele pozadie. Všetko sa to pritom udialo v krátkej chvíli. Tento softvérový gigant mal možnosť túto aplikáciu upraviť prostredníctvom svojich serverov a to aj urobil.

 

Nenechaj si ujsť
Google Chrome pre Androidy dostane zásadné vylepšenie. Žiaľ, nie na zrýchlenie prehliadania

Zopár používateľov však po tejto zmene hlásilo, že stratili aj možnosť prideliť kontaktom vlastné farby. K tomuto rozhodnutiu mohla Google viesť nejaká chyba, ktorá ovplyvňovala samotnú aplikáciu a tá s tmavým režimom nemusela fungovať na 100 % správne. Nateraz si tak po pár dňoch budeme musieť opäť vystačiť len s pôvodným motívom. Viacerí by sa však opäť potešili, ak by Google priniesol tmavý režim do aplikácie Správy späť.

Google používateľov napálil aj pred pár mesiacmi

Podobným spôsobom však ostali fanúšikovia sklamaní aj začiatkom tohto roka, keď mal Google oficiálne ohlásiť dostupnosť tmavého režimu pre prostredie systému Android. Ako sa ale neskôr ukázalo, že išlo len o omyl a žiadne zmeny sa nakoniec nekonali. Po pár týždňoch však spoločnosť predsa len používateľov potešila, keď pridala tmavý režim do mobilnej aplikácie YouTube. V tomto prípade tam táto zmena ostala natrvalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom