Používatelia a fanúšikovia Androidu už dlhý čas čakajú na príchod natívneho tmavého prostredia, ktoré by pozmenilo vzhľad systému. Po dlhom odmlčaní včera jeden zo zamestnancov spoločnosti túto skutočnosť potvrdil, no žiaľ sa teraz situácia mení. Podľa posledných vyjadrení malo ísť iba o chybu v komunikácii a Google tak tmavé prostredie do ďalšej verzie tohto systému neprinesie.

Všetko sa to rozbehlo ešte počas novembra minulého roka. Jeden z fanúšikov Androidu položil Googlu otázku, či sa chystá do svojho systému pridať aj natívny tmavý režim. Spoločnosť mala túto požiadavku iba posunúť tímu svojich vývojárov a počas ďalších niekoľkých mesiacov sa táto téma ďalej nerozoberala. Mnohých však Google včera poriadne prekvapil, keď jeden zo zamestnancov príchod novej funkcie potvrdil. Do vlákna na portáli Google Issue Tracker bola dopísaná odpoveď: „Náš tím inžinierov pridal túto funkciu do systému. Dostupná bude v budúcej verzii Androidu.“ Mnohí tak jasali, že do ich milovaného operačného systému príde možnosť, na ktorú tak dlho čakali.

Po radosti prišlo sklamanie

Posledné informácie priamo od Googlu ale teraz všetko menia. Samotná spoločnosť priznáva, že včerajšia publikovaná odpoveď vo vlákne bola iba nedorozumením.

Nanešťastie bola táto chyba odstránená kvôli nedorozumeniu v komunikácii s tímom vývojárov, ktorí majú na starosť riešenie problémov s AOSP.“ – vyjadrenie Googlu.

Miesto žiadaného tmavého režimu sa tak v budúcom Androide máme dočkať možnosti, ktorá bude užitočná predovšetkým pre vývojárov aplikácií. Tí sa prostredníctvom záložky „Vývojárske možnosti“ budú môcť dostať k tmavému nočnému prostrediu systému, ktorý im uľahčí vývoj a testovanie aplikácii s touto funkciou. Okrem toho však spoločnosť taktiež poprela, že do Androidu pridá aj „Hot Dog“ mód. Ten mal byť zodpovedný za zobrazovanie prostredia systému v červenej a žltej farbe.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Marques Brownlee / YouTube

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 2 je najlepším smartfónom pre sociálne siete

Radosť používateľov tak bola predčasná a tmavé prostredie ostáva aj naďalej výsadou poslednej generácie smartfónov Google Pixel. V ich novom Androide 8.1 Oreo sa biela a čierna farba v systéme mení podľa aktuálne nastavenej tapety. Čierne prostredie malo byť splneným snom mnohých fanúšikov tohto systému a majiteľom smartfónov s OLED displejom by zasa ušetrilo nejaké to percento batérie. Budúcnosť tejto funkcie tak aj naďalej ostáva veľmi otázna, no Google by postupom času predsa len mohol zmeniť svoje stanovisko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom