Vyzerá to tak, že či sa to niektorým používateľom páči, alebo nie, výrez v displeji sa stane bežnou súčasťou väčšiny smartfónov.

Tento módny výstrelok môžme vidieť už aj v zariadeniach nižšej cenovej kategórie. K tomuto kroku pristúpila aj spoločnosť Google, aj keď možno mnohí očakávali, že ako líder Androidu prinesie vlastné riešenie. Výrez v displeji tak dostanú aj najnovšie Pixely a podporu pre ne získa aj prehliadač Google Chrome, a to už v najnovšej aktualizácii.

Podpora výrezu a rozšírené možnosti pre Android Go

Dokonca už aj v najnovšom Androide 9.0 Pie je funkcia výrezu podporovaná priamo v systéme. Nasledovať bude prehliadač Chrome, ktorý už je v beta testovaní. Posledná aktualizácia pridala dôležitú funkciu, ktorá upozorňuje na nezabezpečené stránky. Približne s predstavením nových Pixelov príde aj natívna podpora výrezu v prehliadači od Googlu. Už sa tak nebude pri zobrazovaní stránky zobrazovať prázdne miesto, ale bude vyplnené obsahom. Ostáva tak už len na vývojároch, aby svoje stránky tomu uspôsobili.

Prečítaj si tiež
Aktualizácia pre Google Chrome opravuje jeden z najväčších problémov najúspešnejšieho prehliadača na svete

Novú funkciu získajú aj zariadenia, ktoré sú súčasťou projektu Android Go. Ide o lacné smartfóny, ktoré poskytujú základný hardvér a sú tak skvelou voľbou pre tých, ktorí žijú v rozvojových krajinách, prípadne si nemôžu dovoliť minúť stovky eur za smartfón vyššej triedy.

Nakoľko tieto zariadenia majú často veľmi málo úložného priestoru, bude im umožnené otvárať hudbu a filmy priamo cez prehliadač Chrome. Nebude tak nutné inštalovať k tomu samostatné aplikácie, čo ušetrí niekoľko megabajtov miesta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom