Google začal ponúkať nový spôsob inštalácie svojho webového prehliadača Chrome pre používateľov systému Windows 10. Prehliadač Edge tým pádom vôbec nebudú musieť spustiť. 

Pokiaľ by si donedávna získal nový počítač s Windowsom 10, pre stiahnutie Google Chrome by si musel využiť Edge od Microsoftu, tak ako je tomu už roky (predtým Internet Explorer). Avšak po novom už aj táto povinnosť odpadá.

Inštalačka v Microsoft Store

chrome
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Microsoft Store

Nenechaj si ujsť
Podiel Androidu Oreo v smartfónoch neprekročil ani mizerné 1 %

Najlepším riešením by, samozrejme, bolo, keby Google umiestnil na Microsoft Store priamo samotný prehliadač. Používatelia si ho tak iba stiahnu a ihneď mohli začať používať. Problém ale tkvie v tom, že Chrome je aplikáciou Win32, zatiaľ čo Microsoft Store obsahuje iba aplikácie v novom Universal Windows Platform (UWP). Google to teda nakoniec vyriešil tak, že do obchodu umiestnil iba inštalátor aplikácie.

chrome
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Inštalátor Google Chrome

Jediné, čo inštalátor dokáže, je iba zobrazenie webovej stránky s tlačidlom na stiahnutie. Zobrazí teda rovnakú stránku, na akú sa dostaneš aj cez Edge. Ostáva teda už iba na používateľoch, pre ktorú možnosť sa rozhodnú. Inštalátor z Microsoft Store si ale nemôžu stiahnuť používatelia systému Windows 10 S, keďže ten aplikácie Win32 taktiež nepodporuje. A po tomto šikovnom triku úhlavného konkurenta sa však Microsoft uvedomil a túto aplikáciu zo svojho obchodu stiahol.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom